AXA Sigorta, Groupama satın alma sürecinde hisse devrinin tamamlanmasıyla, toplamda ulaştığı 4000’e yakın acente ile gücüne güç katarak büyümeye devam ediyor.

AcnTURK Holding’den yeni bir hamle AcnTURK Holding’den yeni bir hamle

Geniş bir dağıtım kanalına sahip olan Şirket, Türkiye’deki acentelerinin ardından KKTC’deki acenteleriyle de 10 Temmuz’da bir araya geldi. Bella Pais’te düzenlenen buluşmaya AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, AXA Sigorta Uluslararası İş Geliştirme Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Fatma Seda Bora Arkan ve KKTC ekibi de katıldı.

Geniş acente ağı, güçlü bölge organizasyonu ve sağlam sermaye yapısı ile yoluna devam eden AXA Sigorta’nın KKTC’deki etkinliğinde “Birlikte Daha Güçlüyüz” mesajı öne çıktı. Sunumunda AXA Grubu’nun ve Türkiye’nin finansal sonuçlarına değinen AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, Şirket'in KKTC bölgesindeki faaliyetlerinde şube anlayışının dışına çıkarak bir ülke anlayışı ile yaklaşacaklarının altını çizdi.

ŞUBE DEĞİL ÜLKE ANLAYIŞI

Ölken ayrıca konuşmasında şunlara da değindi: “İş süreçlerimize; KKTC'nin tüm ülke özelliklerini, müşteri davranışlarını ve tüketici alışkanlıklarını gözeterek yaklaşacağız ve stratejimizi bu doğrultuda belirleyeceğiz. ‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacımız doğrultusunda müşterilerimizin yalnızca canlarını ve mal varlıklarını değil, aynı zamanda sevdiklerini, hayallerini ve geleceklerini de olası risklere karşı koruma altına almayı hedefliyoruz ve bu hedefimizi sürdürülebilir kılmaya çalışıyoruz. Bunu da birlikte başarabileceğimize olan inancımız tam.”

KKTC’NİN POTANSİYELİNİN FARKINDAYIZ

KKTC’nin kendine özgü dinamikleriyle ayrı bir ülke olduğunun bilincinde olduklarını belirten AXA Sigorta KKTC Uluslararası İş Geliştirme Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Fatma Seda Bora Arkan, "AXA Sigorta olarak sahip olduğumuz sektörel bilgi birikimimiz, geniş ürün yelpazemiz, köklü ve yenilikçi sistemlerimiz, güçlü kapasitemiz ve deneyimli uzman kadromuz gibi özelliklerimiz 1+1’i 3 yapma hedefimizde önemli rol oynayacak. KKTC’nin potansiyelinin farkındayız ve sürdürülebilir gelişim ve büyüme yolculuğumuzda güçlü AXA, güçlü satış kanalı ve güçlü Kıbrıs hedeflerimizle büyük işler başaracağımıza eminiz” diye konuştu.

AXA Sigorta KKTC Ülke Müdürü Önder Cesur ise “Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Hepimiz çok heyecanlıyız. Tüm satış kanallarımızla, iş ortaklarımızla, sigorta yöneticilerimizin sektöre verdiği destekle pazarı birlikte büyütmek için hazırız. Birlikte Daha Güçlüyüz” dedi.

Editör: Yaren Akkuş