SİGORTAMNEWS / BÜLTEN

Türkiye’de 130 yılı aşkın süredir sigorta sektörüne öncülük eden AXA Türkiye, yeni nesil dijital sağlık çözümlerini uluslararası platformlarda da desteklemeye devam ediyor. AXA Türkiye Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı Sanem Çıngay Buçukoğlu, 20-21 Haziran tarihlerinde Bakü’de gerçekleşen Uluslararası Sigorta Forumu’na katıldı. Azerbaycan Merkez Bankası ve Azerbaycan Sigortalar Birliği tarafından düzenlenen Forum’da katılımcılar, sigorta sektörünün geleceğini tartışmak ve şekillendirmek üzerine bilgi alışverişinde bulundular.

Bupa Acıbadem Sigorta’ya yeni Vekil Genel Müdür Bupa Acıbadem Sigorta’ya yeni Vekil Genel Müdür

Dünya sigortacıları ile bir araya gelen yerel sigortacıların gelişiminin amaçlandığı Forum’da yenilikçi çözümleri keşfetmek ve uluslararası iş birliğini güçlendirmek için farkındalığın artırılması hedeflendi. Azerbaycan sigorta pazarının mevcut gelişim durumunun ve gelecek perspektiflerinin değerlendirilmesinin yanı sıra, Kafkasya bölgesinde sigorta sektörünün gelişimiyle ilgili birçok sıcak konunun ele alındığı Forum'a AXA Türkiye Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı Sanem Çıngay Buçukoğlu konuk konuşmacı olarak katıldı.

HER YERDEN ERİŞİLEBİLEN DİJİTAL SAĞLIK ÇÖZÜMLERİ

Bakü’de gerçekleştirilen Forum’da Buçukoğlu, AXA Türkiye'nin dijital sağlık sigortası konusundaki deneyimlerini aktardı ve sistemin işleyişine yönelik detaylı açıklamalarda bulundu. Bölgeye ilişkin de değerlendirmeler yapan Buçukoğlu şunları söyledi: "Azerbaycan sigorta sektörünün büyümesi; ekonomik ve demografik faktörlerin yanı sıra, regülasyonların iyileştirilmesi ve teknoloji kullanımının artması konusundaki desteklerle de hızını artırmakta. Bu durum sektörümüzün farklı coğrafyalardaki gelişimi açısından bizim için çok kıymetli. Forum'da özellikle teknoloji alanındaki gelişmeler ve sektördeki uygulamaları meslektaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Biz de AXA Türkiye olarak özel sağlık sigortaları sektörünün verimli işleyişini destekleyen ve yüksek kaliteli, her yerden erişilebilir yeni nesil dijital sağlık çözümleri sunan dijital sağlık sigortası ürünümüz ile ilgili deneyimlerimlerimizi paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduk” dedi.

Buçukoğlu, “Önümüzdeki günlerde bölgedeki sigorta sektörü temsilcileri ile bilgi ve deneyim paylaşımı konusundaki temaslarımız artarak devam edecek. Hem yerelde hem de uluslararası mecralarda yer alarak sektörümüzün gelişmesi için elimizden geldiğince çalışacak, marka amacımız olan ‘İnsanlığın gelişmesi adına, insanlar için değerli olanı korumak’ yaklaşımımızla müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hayatlarına değer katmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz