Bu yıl 50’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan BNP Paribas Cardif, topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atmayı sürdürüyor. Attığı her adımda ‘pozitif etki’ye odaklanan şirket, son olarak 50’ye yakın gönüllü çalışanıyla gerçekleştirdiği atölyelerle 500 çocuğu bilimle buluşturdu.

BNP Paribas Cardif’in Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile düzenlediği Bilim Atölyeleri, 10 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Mersin’de yer alan 8 ayrı devlet okulunda gerçekleşti. Etkinlik kapsamında; bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak amacıyla tasarım odaklı STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics - Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Atölyeleri düzenlendi.

Bu projeyi, BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük Programı çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceren Höbek Semayiş, "Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile düzenlediğimiz projemiz, 50’ye yakın gönüllü çalışanımızın iş saatleri içerisinde gönüllük hareketine katkı sağlamalarıyla hayata geçti. Öncelikli olarak Bilim Atölyeleri’nde eğitmen olabilmek amacıyla eğitimler alan Cardif’li gönüllülerimiz, sonrasında İstanbul ve Mersin’de yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 8 ayrı devlet okulunu ziyaret etti” dedi.

Her Çocuk Mucit Doğar Bilim Seti

Semayiş, “Cardif’li gönüllülerimiz, bu okullarda gerçekleştirdikleri 90 dakikalık atölyeler ile 3’üncü ve 4’üncü sınıf (8-10 yaş) öğrencilerine Dans Eden Robot tasarımı yaptırdı. Böylece BNP Paribas Cardif’in 50’inci yıl etkinlikleri kapsamında yaklaşık 50 Cardif gönüllümüzün katılımıyla, 500 çocuğumuzun bilimle ilişkili bir konuyu eğlenceli ve uygulamalı bir şekilde deneyimlemeleri sağlandı. Yapılan aktiviteye ek olarak projeye dahil edilen öğrencilerimizin her birine, kullanılacak atölye malzemeleri ve bilim temalı aktivite kitabı içeren bir ‘Her Çocuk Mucit Doğar Bilim Seti’ hediye edildi" diye konuştu.

IBS’nin üst yönetim kadrosuna transfer IBS’nin üst yönetim kadrosuna transfer

Toplumsal faydaya odaklı çalışmaları devam edecek

Bilim Atölyeleri gibi topluma fayda sağlayan farklı pek çok sosyal sorumluluk projesinde imzası bulunan BNP Paribas Cardif, ilerleyen dönemlerde de kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere, toplumsal eşitsizliklerin giderilmesi ve çevreyi koruma odaklı projeler planlamayı sürdürüyor.

BNP Paribas Cardif, 2023 yılı boyunca Türkiye Spastik Çocuklar Derneği, TOG, Ahbap ve TEV gibi sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yürüterek deprem bölgesine yönelik yardım ve çalışmalar gerçekleştirdi. Bünyesinde kurduğu Topluma Fayda Kulübü ile Bitlis’te bulunan bir köy okulunun ihtiyaçlarını karşıladı ve çocuklara kışlık kıyafet desteği sundu.

Osmaniye’de bulunan bir okulun kütüphanesinin yenilenmesi için ise kitap bağışında bulundu. TEV işbirliği ile depremden etkilenen üniversite öğrencilerine yönelik burs desteğini de devam ettiren BNP Paribas Cardif, şimdi de Acil İhtiyaç Projesi Vakfı işbirliği ile her sene düzenlediği Dilek Ağacı Projesi ile 100 çocuğun dileğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Editör: Veli Karadeniz