Sigorta ve bireysel emeklilik kuruluşu BNP Paribas Cardif Emeklilik, BNP Paribas Cardif Birinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu (BPU) ile yatırımcısının yüzünü güldürüyor. BNP Paribas Cardif’in BPU Fonu, Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu’nda (BEFAS) işlem gören Kamu Dış Borçlanma Araçları fonları arasında son 6 ayda ve yılbaşından 3 Ekim 2023 tarihine kadar olan getiride 1'inci sırada yer alıyor.

BES fonlarının yönetimini Portföy Yönetimi sektörünün uzman ve yenilikçi şirketi olan TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla katılımcılarına sunan BNP Paribas Cardif, fonlarının yönetimini yakından takip ederek, katılımcılarının fon getirisi ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilmeler sağlıyor ve yatırımcısını koruyor.

BPU fonunun yatırım stratejisi, ağırlıklı olarak T.C. Hazinesi ve tarafından uluslararası piyasalarda ihraç edilen ABD Doları cinsi Eurobond'lar başta olmak üzere, yabancı para cinsinden kamu ve özel sektör tahvil-bonoları içeren bir portföyden oluşuyor.

2025 ajandasında dijitalleşme ön planda 2025 ajandasında dijitalleşme ön planda

YÜZDE 55’LİK BİR KAZANÇ

BPU fonu ile BES katılımcılarının yatırımlarına değer kazandırdıklarını belirten BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, “BPU fonumuz; döviz cinsinden getiri elde etmek ve gerçekleştirdiği Eurobond yatırımlarından düzenli ve sürekli gelir akışı yaratmak amacıyla oluşturulmuştur. Bu fonumuz, BEFAS’ta işlem gören Kamu Dış Borçlanma Araçları fonları arasında 2023 yılbaşından 3 Ekim tarihine kadar getiri açısından, yatırımcısına TL bazında brüt yüzde 55’lik bir kazanç sağlayarak 1. sırada yerini almıştır” şeklinde konuştu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz