Çalışanlarının iş ve özel hayat dengesini koruyan çalışma koşullarını benimseyen BNP Paribas Cardif, uyguladığı hibrit çalışma modeli ve sunduğu esnek izin takvimi ile adından söz ettiriyor.

Esnek uzaktan çalışma fırsatı

Bayramı sağlıklı geçirmek için beş altın kural Bayramı sağlıklı geçirmek için beş altın kural

Çalışanlarının daha mutlu ve verimli olması amacıyla hibrit çalışma modelini uygulayan BNP Paribas Cardif, bu ve fark yaratan yaklaşımı ile çalışanlarına evlerinin konforlu ortamında çalışma fırsatı sunuyor. Uzaktan çalışma modeli kapsamında çalışanlarına, bir ay içerisinde toplam çalışma gün sürelerinin önemli bir kısmı için uzaktan çalışma hakkı veren firma, bu hakkın istenilen günlerde kullanılabilmesine de olanak tanıyor.

Çalışma saatlerinde de esnek davranan firmada, çalışanlar ofisten çalıştıkları günler için; günlük mesai saatlerini dolduracakları şekilde çalışacakları saat aralıklarını kendileri seçebiliyor.

Çalışan esenliği için ek izin desteği

BNP Paribas Cardif’in çalışanlarına değer katan yaklaşımı, izin haklarını da kapsıyor. Çalışanlarının yıl boyunca yapacakları tatillerini önceden rahatça planlayabilmelerini amaçlayan firma, yılbaşından önce yaptığı paylaşımla tüm bayram ve diğer izin günlerini çalışanlarına duyuruyor. Çalışanlarının 2 haftalık kesintisiz yıllık izin hakkını koruyan firma, ilk yılında yıllık izin hakkı olmayan yeni çalışanlarına ise CardifİYİ adlı uygulaması ile mola hakkı tanıyor. Yıllık izin hakları biten çalışanlarını da unutmayan firma, CardifREST adını verdiği uygulamayla çalışanlarına rahatlamak, eğlenmek, sevinmek ve tazelenmek için ek izin hakkı tanıyor. Diğer yandan, okulların ilk ve son günlerinde çocuklarının heyecanını paylaşmak isteyen çalışanlarını yarım gün idari izinli sayan BNP Paribas Cardif, tüm kadın çalışanlarına da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yarım gün izin hediye ediyor.

Topluma fayda sağlamak isteyenlere ek izin

BNP Paribas Cardif, 2019 yılından beri 1 milyon saat gönüllülük projesi kapsamında çalışma saatlerinde kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürüyor. Bu faaliyetleri ve topluma fayda sağlamak isteyen çalışanlarını desteklemek üzere firma, çalışanları için yılda 5 gün Kurumsal Sosyal Sorumluluk İzni sunuyor. Çalışanlar bu izin günlerinde diledikleri çevre ve topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk etkinliklerinde bulunabiliyor.

Editör: Hasan Burak Karadeniz