SİGORTAMNEWS / Özel Haber

Sigorta şirketlerinde üst düzey değişiklikle tüm hızıyla devam ediyor. SİGORTAMEDYA Haber Merkezi’ne ulaşan son istihbarat bilgisi Ceyhan Hancıoğlu ile ilgili.

HDI Sigorta Genel Müdürlüğü görevini 10 yıldır başarıyla yürüten Hancıoğlu, 10 Ağustos’ta yapılan devir-teslim töreniyle yerini AXA Sigorta’dan emekliliğini isteyen Firuzan İşcan’a bırakmıştı. Haber merkezimize gelen istihbarata göre Hancıoğlu’nun yeni şirketi belli oldu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz güvenilir kaynağımızdan, “Sayın Ceyhan Hancıoğlu’unun yeni şirketi Magdeburger Sigorta olacak” bilgisini aldık. Verdiği bilginin doğruluğunu sorduğumuzda ise “Yüzde 60 ihtimalle gerçekleşecek” cevabını aldık.

Başka bir kaynağımız ise daha kesin konuşarak, “Hancıoğlu, Magdeburger Sigorta’ya Eylül ayı itibariyle başlayacak” dedi.

SİGORTAMNEWS olarak normal şartlarda kulis bilgilerini haberleştirmeyi etik bulmuyoruz. Fakat bu bilgi gerçeğe yakın olduğu için duyurmak istedik. Taraflardan resmi açıklama gelmediği için, okuyucularımızdan haberimizi kulis bilgisi olarak değerlendirmelerini rica ediyoruz.

MAGDEBURGER SİGORTA HAKKINDA

Magdeburger Sigorta, 177 yıldır sigortacılık sektöründe yenilikçi hizmet ve çözümleriyle faaliyet gösteriyor. Magdeburger Sigorta, 1844 yılında Almanya’nın Magdeburg kentinde kurulmuş ve kurulduğu dönemden itibaren dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasına girmiştir. 1906 Büyük San Francisco depremi dahil Avrupa ve ABD’de pek çok felakette sigortalılarının yanında olmuştur.

1903 yılında Feuerversicherungs AG tarafından Türkiye’de faaliyetlerine temsilcilikle başlayan Magdeburger Sigorta, 1989 yılında “Mag Magdeburger Sigorta Şirketi Türkiye Genel Vekilliği” adı ile devam edip aynı yıl Magdeburger Sigorta A.Ş adını almıştır.

1995 yılında Alman sigorta firması Allianz, Magdeburger Grubu’nu satın almış ve Türkiye’deki Magdeburger Sigorta’nın hisseleri de aynı dönem Türk sigorta pazarında Koç Allianz Grubu’na devredilmiş, 2008 yılında ise Koç Holding, hisselerini Allianz Grubu’na satmıştı.

YÜZDE 100 YERLİ SERMAYE

2018 yılında yüzde 100 Türk sermayeli Borlease Otomotiv, Magdeburger Sigorta’yı Allianz’dan satın aldı. Magdeburger Sigorta, sigortacılık sektöründe yetkin kadrosu, güçlü acentelik ağı, yenilikçi ve güvenilir hizmetleriyle bugün faaliyetlerine hedeflerini büyüterek devam ediyor.

TARSİM heyeti Adana’da saha ziyaretleri gerçekleştirdi TARSİM heyeti Adana’da saha ziyaretleri gerçekleştirdi

Magdeburger Sigorta A.Ş. bir BOR Holding iştirakidir.    

Editör: Veli Karadeniz