Kadın Sigortacılar Derneği (KASIDER), TSEV iş birliği ile sektörde çok fazla ihtiyaç duyulan endüstriyel yangın hasarları ile ilgili olarak teknik bir eğitim programını sektöre kazandırıyor.

Mart 2024 yılında başlayacak olan Eğitmenler eşliğinde 59 saat sürecek ve sonunda TSEV tarafından sertifikalar Sigorta Haftası içerisinde katılımcılara dağıtılacak. Sektördeki Hasar Duayenleri tecrübe ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacak ve her toplantı sonunda bir çıktı olarak ortak karar niteliğinde bir bildirge yayınlanacak. Bu sonuç bildirgesi Gedik Üniversitesi hocaları Esra İşbilen Duru ve Janberk Okan tarafından akademik bir çerçevede hazırlanacak.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak 100 hasarcı eğitilmesi planlanan bu program, BİMTES   tarafından desteklenmekte ve finanse edilmektedir. Sponsor BIMTES firması kısaca;

BİMTES E-LAB, köklü kurumsal tecrübesi, felaket sonrası hasar restorasyonundaki acil müdahale yeteneği, veri kurtarma ve elektronik destek alanında en ciddi problemlere anında ürettiği çözümlerle 1987'den beri tercih edilen kurum olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Teknolojide inovatif, kaliteli hizmet konusunda ısrarcı BİMTES E-LAB, Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerine altyapıyla ilgili her türlü krizde destek vermeyi misyon olarak belirlemiş öncü bir kurumdur.

 BİMTES, 21 ülkede 300’den fazla ofisi, yaklaşık 7.000 çalışanı ve 1,5 milyar dolarlık cirosuyla yangın ve su hasarları restorasyonu başta olmak üzere denizcilik, endüstri, sağlık, enerji, finans gibi pek çok alanda müşterilerinin hasarlı ürünlerini yeniden kullanılır hale getirme konusunda dünyanın önde gelen firmalarından BELFOR Property Restoration’ın 2002 yılından beri Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir.

Konu hakkında açıklama yapan KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler, “Sektöre ve Eğitime destek vermek Derneğimizin en önemli misyonlarından birisidir, Yönetim Kurulu olarak bu konuda hassasiyetimizi geçtiğimiz beş yılda sektörümüze ispat etmiş durumdayız ve yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı olarak, sektörümüze güzel bir gelecek hazırlamak üzere hepimiz elimizden gelenin fazlasını yapmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübe ve deneyimi gelecek nesiller ışık olarak kullanmak hepimizin kutsal bir vazifesidir” dedi.

Eğitim Sponsor Firma CEO’su Cemil Islıkçı ise “Kurulduğu günden itibaren KASIDER’i her konuda destekliyor ve çalışmalarını büyük bir gurur ve umutla alkışlıyorum. Ben de bir kız babası olarak, kızlarımızın Cam Tavanları yıkmasına, ‘Kadın Erkek Beraber Varız, Birlikte Tamız’ mottosuna elimden geldiği kadar destek oluyorum. ‘Yüksek Topuklar’ belgeseline sponsor olarak, Sigortacılığın ne kadar önemli ve saygın bir meslek olduğunu ve Kadınların bu meslekteki beceri ve başarılarının ne denli önemli olduğunu vurgulayan ve Sevgili Tuluhan Tekelioğlu’nun hazırlamış olduğu eser tarihe imzasını atacak önemli bir gururum oldu benim için” şeklinde açıklama yaptı.

Magdeburger Sigorta Trabzon’da stratejilerini paylaştı Magdeburger Sigorta Trabzon’da stratejilerini paylaştı

Islıkçı, “Bu defa çok kıymetli bir eğitime imza atan KASIDER ‘e bu konuda vermiş olduğumuz destek, sektöre büyük katkı ve değer katacaktır. Sigortacılık çok derin ve analitik, teknik ve hukuki konular içeren bir bilim dalı olarak, bu mesleği icra edenler açısından bu eğitimlere büyük ihtiyaç duymaktadır” diye konuştu.

Eğitim verecek isimler şöyle:

Av. Ahmet Karayazgan, Av. Nuray Dinçment, Binnur Ala Birsen, Cemil Islıkçı, Dr. Ceyhun Eren, Fatoş Atay, Hakan İleri, Halil Şahin, İlter Mutlu Türk, Kutluhan Cazgır, Murat Gezgin, Naşit Yamanyar, Necmettin Gündoğdu, Neıl Healy, Özgür Akpınar, Özlem Karacaoğlu, Sadık Tartıcı, Sedat Özatalay, Selcen Seçginli, Sevda Poyraz, Sinem Gürün.

Editör: Veli Karadeniz