Türkiye, 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremzedeler için herkes elinden geleni yaparken, sigorta sektörü de tazminat ödemelerini sürdürüyor.

HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), zorunlu deprem sigortasına yönelik olarak yapılan ödemelerle ilgili açıklama yaptı.

DASK olarak depremin ilk gününden beri vatandaşlarımızın yanında olabilmek adına tüm gücümüzle çalışıyoruz” vurgusunun yapıldığı açıklamada “Öncelikli ve tek amacımız, çok hızlı şekilde sigortalılarımızın tazminatlarını ödemektir. Bu doğrultuda konutlarında hasar bulunan vatandaşlarımızın ihbar kanallarımızdan herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın bize ulaşabileceklerini hatırlatmak isteriz” denildi.

DASK’tan yapılan açıklamada 6 Mart itibariyle 326 bin 895 ihbar yapıldığı ve 2 milyar 51 milyon 353 bin 256 TL tazminat ödemesi gerçekleştiği belirtiliyor.

DASK ayrıca bilgilerin her hafta yenileneceğini de duyurdu.

Editör: Veli Karadeniz