Veli Karadeniz / SİGORTAMNEWS

Genel yayın yönetmeni de olsanız, mesleğe yeni başlamış muhabir gibi bazı haberlere imza koymak istersiniz. Hele o haber sevecen, sıcacık ve özellikle çocuk dolu ise.

İşte bu haberimiz de zevkle imza atıyoruz.

Hafta sonu yeğenlerim Edanur, Kenan, Abdullah ve Kaan ile birlikte Katılım Emeklilik DigiZoo’yu ziyaret ettik. Türkiye’nin ilk holografik eğlence parkı olan DigiZoo’nun açılışına davetli olmamıza rağmen şehir dışında olduğumuz için katılamamıştık. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yarıyıl tatiline girmeden önce Akasya AVM’de açılmıştı DigiZoo

Dijital dünyanın son teknolojileriyle donatılan DigiZoo, geçmiş ile gelecek, doğal canlı yaşamı ile insan arasında bilgi ve eğlenceyi birleştiren teknolojik bir köprü kuruyor. Sadece çocukların değil, anne-babaların da gezmesi görmesi gereken bir etkinlik. Çocukların o mutluluğuna ve sevincine şahit olmak da insana ayrı bir haz veriyor.

ALTI BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Eğlence parkında, son yılların en dikkat çekici yeni teknolojilerinden biri olan hologram tekniği ile 25’ten fazla canlı türü hayat buluyor. Çocuklar için gün boyu eğlence Katılım Emeklilik Digizoo; Brifing Odası, Laboratuvar, Avatar Ormanı, Dinozorlar Alanı, Günümüz Doğa Canlıları ve Denizaltı alanı olmak üzere altı bölümden oluşan sergi alanının yanı sıra etkinlik alanları ve kafe ile misafirlerini ağırlıyor.

Katılım Emeklilik DigiZoo’ya, zaman yolculuğu temasıyla senaryolaştırılmış bir hikâye ile başladık. Çocuklar adeta hikâyenin içine giriyor ve 2075 yılına götürülüyor. Nesli tükenen dinozorlar ve tek boynuzlu at (unicorn) gibi mitolojik canlıların kuluçkalamasına da büyüleyici bir atmosfer eşliğinde tanıklık ettik.

Dinozorlara meraklı olan Kaan, kuluçka yuvasına koyduğu yumurtadan dinozor yavrusu çıkınca çok sevindi. Atölye alanında ise gün boyu çocuklara yönelik bez çanta boyama, ahşap kuş evi boyama, oyun atölyesi, geri dönüşümden oyuncak yapımı, pop-up kart yapımı gibi geniş içerikte beceri gelişim atölyeleri düzenleniyor. Giriş alanında kurulu “Dino ile selfie” ve “animatik köpeği sev/besle” gibi ekranlar özellikle küçükler için eğlenceli anlar yaşatıyor.

Doğal afet poliçelerine de devlet desteği olmalı Doğal afet poliçelerine de devlet desteği olmalı

Çocukların ilgisini çeken bir diğer bölüm de akvaryumdu. Boyayıp isimlendirdikleri balıkların dijital olarak akvaryumda yüzmesi çocuklara bir hayli ilginç geldi.

Velhasıl, Katılım Emeklilik DigiZoo yazılarak anlatılacak bir etkinlikten çok öte. Bizzat gidilip görülmesi gerekiyor.

Gezimizin videosunu izlemek için tıklayınız.

Editör: Yaren Akkuş