Uluslararası danışmanlık, denetim, kurumsal finansman, strateji ve vergi şirketi EY (Ernst & Young), Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleştirdi. EY Türkiye’nin Danışmanlık Bölümü Şirket Ortaklığı ve Teknoloji Liderliği görevine Kasım ayı itibarıyla Berna Yıldız atandı. Yıldız, EY Türkiye’deki yeni görevinde en yeni teknoloji çözümleri geliştirmeye, değer odaklı ve sürdürülebilir teknoloji alanları oluşturmaya odaklanacak.

EY Türkiye bünyesine dahil olmadan önce, Microsoft’ta 5 yıl boyunca görev alan Berna Yıldız, bu süreçte sırasıyla Microsoft Türkiye Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ile Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bakım Destek Çözüm Grup Liderliği görevlerini üstlendi. Teknoloji alanında 24 yıllık deneyime sahip olan Berna Yıldız, profesyonel iş yaşamında farklı şirketlerde çeşitli üst düzey yönetim pozisyonlarında yer aldı.

Kariyerine Telsim ile telekomünikasyon sektöründe başlayan Yıldız, sonrasında Avea’da Bilgi Teknolojileri ve Şebeke Arayüzü Müdürü olarak görev yaptı. 2007 – 2016 yılları arasında Nokia Networks’te görev alan Yıldız, bu süreçte şirket bünyesinde, Danışmanlık, Sistem Entegrasyonu, Teknik Destek, Satış Destek ekiplerinin bölgesel yönetimi ve Güney Doğu Avrupa Yazılım Satış Müdürü sorumluluklarını yürüttü. 2015 yılında İsveç’e transfer olarak burada 8 ülkede faaliyet gösteren operasyonda Satış Direktörlüğü görevine atandı ve yazılım, ürün, çözüm ve hizmetlerin doğrudan satışını yönetti.

2016 – 2017 yılları arasında veri analitiği ve yapay zekâ alanında faaliyet gösteren, büyük bir yazılım şirketi olan SAS Türkiye’de Genel Müdürlük görevini üstlenen Yıldız, bu dönemde ekibiyle birlikte Türkiye ve bağlı bulunduğu Orta Doğu ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde önemli başarılara imza attı.

EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, Berna Yıldız’ın EY Türkiye’ye atanmasıyla ilgili şunları söyledi:

“EY Türkiye olarak uzun yıllara dayanan danışmanlık, denetim, kurumsal finansman, strateji, hukuk ve vergi alanlarındaki tecrübemizi teknoloji yatırımlarımızla harmanlayarak, müşterilerimize çözüm odaklı yaklaşımımızla destek olmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, teknoloji alanında önde gelen şirketlerde önemli başarılara imza atmış olan Berna Yıldız’ı EY Türkiye ailemize dahil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Profesyonel bir lider ve ilham veren bir iş insanı olarak Berna Yıldız’ın, teknoloji çözümleri alanında EY Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacağından eminim.”

EY Türkiye Danışmanlık Bölümü Başkanı Gökhan Gümüşlü ise bu önemli atama ile ilgili şunları belirtti:

Tarımda Sürdürülebilirlik ve Finansmanın Rolü Tarımda Sürdürülebilirlik ve Finansmanın Rolü

“EY Türkiye olarak farklı sektörlerdeki paydaşlarımıza teknoloji çözümleri alanında ihtiyaç duydukları nitelikli danışmanlık hizmetlerini Teknoloji Danışmanlığı Bölümümüzün daha da güçlenen ekibiyle geniş bir boyutta sunmaya devam ediyoruz. Sahip olduğumuz uluslararası uzmanlık ve deneyim ile ‘Teknoloji Çözümleri ve Ortaklıklar’, ‘Siber Güvenlik’, ‘Veri ve Analitik’, ‘Gelişen Dijital Teknolojiler ve Müşteri Deneyimi’ alanlarında, yükselen teknolojilerin sunduğu fırsatları nasıl değerlendirebilecekleri konusunda müşterilerimizle daha da yakın iş birliğinde olacağız. EY Türkiye Teknoloji Danışmanlığı Bölümünde birlikte görev yapacağımız Berna Yıldız’ın uzun yıllara dayanan deneyimi ve bilgi birikimiyle de başarılarımızı daha yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum.”

Editör: Hasan Burak Karadeniz