En çok kazandıran 6 fon dan 3’ü  HDI Fibaemeklilik’te En çok kazandıran 6 fon dan 3’ü HDI Fibaemeklilik’te

Alman sigorta devi Talanx’ın Türkiye’deki temsilcisi HDI Sigorta ile finansal teknolojilere yaptığı yatırımlarla sektöründe öncü uygulamaları hayata geçiren Fibabanka, Fiba Holding çatısı altında yer alan Fibaemeklilik’in hisselerini satın alarak güçlü bir iş ortaklığına imza atmıştı. HDI Fibaemeklilik’te Erhan İleri’nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına, Erk Özde Kutman’ın ise Teknik, Operasyon ve Raporlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildiği açıklandı.

Daha güçlü ve kararlı şekilde

HDI Fibaemeklilik ’in bugünkü başarısında önemli katkıları olan iki deneyimli ismin şirketin gelecek vizyonunda da güçlü bir rol üstleneceğini belirten HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, “Şirketimizin ve sektörümüzün büyüyen hedefleri doğrultusunda iki değerli çalışma arkadaşımızın sorumluluklarını arttırarak, yönetimimizi daha güçlü ve dinamik hale getirdik. İki yöneticimizin satış ve teknik anlamındaki deneyiminden yararlanarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesini artırmak istiyoruz. Yeni dönemde hedeflerimize daha güçlü ve kararlı şekilde yürüyeceğiz” dedi.

Erhan İleri kimdir?

Lisans eğitimini Niğde Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde AR-GE üzerine yüksek lisans yapan Erhan İleri, 1999 yılında Commercial Union Hayat A.Ş.’de başladığı kariyerini, 2002-2015 yılları arasında Garanti Emeklilik’in farklı pozisyonlarında yöneticilik yaparak sürdürdü. 2016 yılında HDI Fibaemeklilik’te Acenteler Satış Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan ve 2022 yılı şubat ayı itibarıyla Satış Direktörü görevini yürüten İleri, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 

Erk Özde Kutman kimdir?

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Aktüerya Programını tamamlamasının ardından, 2005-2012 yılları arasında Garanti Emeklilik’te çalışmasını sürdüren Erk Özde Kutman, Aralık 2012 itibarıyla HDI Fibaemeklilik’te Aktüerya, Ürün Geliştirme ve Operasyon Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2021 yılı şubat ayı itibarıyla Teknik, Operasyon ve Raporlama Direktörü görevini sürdüren Kutman, Teknik, Operasyon ve Raporlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

Editör: Yaren Akkuş