İstinye Üniversitesi (İSÜ) Yüksek Enerji ve Parçacık Fiziği grubu (YEPAF) tarafından İSÜ Temel Bilimler Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen “Parçacık Hızlandırıcıları ve Algıçları Yerel Altyapı ve Ar-Ge Çalıştayı” bu yıl 3 ve 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Çalıştay, her yıl deneysel parçacık fiziği alanında öncü bilim insanı Prof. Dr. Engin Arık ve çalışma arkadaşları anısına düzenleniyor.

İstinye Üniversitesi (İSÜ) Yüksek Enerji ve Parçacık Fiziği grubu (YEPAF) tarafından İSÜ Temel Bilimler Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen “Parçacık Hızlandırıcıları ve Algıçları Yerel Altyapı ve Ar-Ge Çalıştayı” 3 ve 4 Aralık tarihlerinde İSÜ Vadi Kampüste gerçekleştirilecek.

Hem yüz yüze hem de çevrim içi katılımla hibrit olarak düzenlenecek olan çalıştayın amacı parçacık hızlandırıcıları ve parçacık algıçları konularında yerel olarak yürütülen Ar-Ge faaliyetleri ile mevcut ve kurulmakta olan ya da kurulması planlanan altyapı tesisleri hakkında bilgilendirme ve değerlendirme ortamı yaratmak.

Her yıl kasım ayının son haftası ya da aralık ayının ilk haftasında gerçekleştirilen çalıştay serisi, 30 Kasım 2007’de meydana gelen Isparta uçak kazasında hayatını kaybetmiş olan Prof. Dr. Engin Arık ve çalışma arkadaşları anısına düzenleniyor.

Çalıştay ilgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz0

Siber sigorta nedir, nasıl yaptırılır? Siber sigorta nedir, nasıl yaptırılır?

Etkinliğin kapsamı ulusal kaynaklarla ve yerel olarak yürütülen hızlandırıcı ve algıç odaklı projeler, faaliyetler ve tesislerle sınırlı. Uluslararası iş birlikleri bünyesinde katılınan deneylerde gerçekleştirilen çalışmalar bu çalıştay kapsamı dışında tutuluyor. Türkçe olarak gerçekleştirilecek çalıştaya katılım ücreti yok ancak katılım için kaydolunması gerekiyor.

Çalıştayla ilgili ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: https://indico.cern.ch/event/1201951

Sorularınız için: [email protected]

Editör: Veli Karadeniz