Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17'de 7.7, saat 04.26'da merkez üssü Gaziantep'in Nurdağı ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Gaziantep depremi ve Kahramanmaraş depreminde Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ndeki birçok il ve ilçe sarsıldı. 

Bölgeye AFAD koordinasyonu ile çok sayıda destek ekibi yönlendirildi. Ahbap Derneği de arama kurtarma gönüllüleriyle deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti için görev aldı.

Arama kurtarma ekiplerinin ve bölgede bulunan vatandaşların acil barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Social Business Global, karavan sahipleriyle 7/24 hazır destek karavan konaklama ağını Social Business Global Derneği Türkiye ofisi tarafından web sitesi üzerinden www.socialbusinessglobal.org/depremkaravanagi/ oluşturdu.Social Business Global Türkiye Lideri İsmail Hilmi Adıgüzel.

Bölgeden gelen taleplere göre yakınlık derecesine göre planlanan ağdan karavan sahipleri ile hızlı koordinasyon sağlanıyor.

Social Business Global Türkiye Lideri İsmail Hilmi Adıgüzel yaptığı açıklamada, "Soğuk kış gününde yaşanan bu depremde arama kurtarma ekiplerinin ve bölge halkının en önemli ihtiyacının barınma ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz” dedi. 

EY Türkiye Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörlüğüne Yeni Atama EY Türkiye Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörlüğüne Yeni Atama

Bölgede bir yardım ağı oluşturup hem yığılmanın önüne geçmek hem de koordineli bir şekilde arama kurtarma ekiplerine destek olmak istediklerini belirten Adıgüzel, “Ağa katılan tüm karavan sahiplerine gönülden teşekkür ediyor, telefonlarının sesi açık bir şekilde bizlerden telefon beklemelerini rica ediyoruz” diye konuştu.