SİGORTAMNEWS /Bülten

Otomobil sahipleri için yüksek yedek parça maliyetlerinin etkisiyle, olası kazalara karşı kasko poliçesinin büyük önem taşıdığını hatırlatan RS Otomotiv Grubu, araç sahiplerinin arıza teminatına da ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti. 3 yılın ardından üretici garantisi biten araçların kasko poliçesiyle güvence altına alınabileceğini aktaran RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, “Garantisi biten 3 yaş üzerindeki araçların kasko marifetiyle mekanik arızalar için sigortalanması, artan yürütme maliyetleri karşısında tüketicilerin talep ettiği önemli hizmetlerden biri. Anlaşmalı ve TS 12047 ile TS 13168 belgeli, garantili özel servisler aracılığıyla örneğin 20 bin TL’lik arızaya kadar otomobiller teminat altına alınabilir ve bu servislerde arızalar onarılırsa hem tüketici rahat nefes alır hem de otomobilin değeri korunmuş olur. Yurtdışında bunun birçok örneği mevcut” dedi.

TARSİM heyetinden Edirne’ye ziyaret TARSİM heyetinden Edirne’ye ziyaret

Araç sahipleri arasında kasko bilinci artarken, günün değişen şartları yeni ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Yürütme maliyetleri kur ve enflasyon etkisiyle artan otomobil sahiplerinin, sürpriz masraflara karşı teminat arayışında olduğunu aktaran RS Otomotiv Grubu; sigorta şirketlerine mekanik arıza teminatının kasko poliçelerinde yer alabileceği önerisinde bulunuyor.

“Kurumsal ikinci el araç satıcılarının verdiği garantiyi sigorta şirketleri tüm araç sahiplerine sunabilir”

Geçtiğimiz yıllarda yönetmeliklerle birlikte gelen ve ikinci el araç satışında sunulan garantinin, sigorta şirketlerinin kasko poliçeleri vasıtasıyla tüm araç sahiplerine sunulabileceğini söyleyen RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, “Aracı satın almak dışında araca sahip olma, yürütme maliyetleri de her geçen gün artıyor. Bilinen geleneksel kasko poliçelerinden daha farklı ve kapsamlı ürünlere ihtiyaç duyan araç sahipleri, kasko poliçelerine eklenecek mekanik arıza teminatı klozuyla kendilerini sürpriz masraflara karşı koruma altına alabilir. Üretici garantisi biten 3 yaş üzeri araçlarda ortaya çıkacak mekanik arızalar, TS 12047 ve TS 13168 belgeli özel servisler aracılığıyla örneğin 20 bin TL’lik arızaya kadar teminat altına alınabilir. Araçlar garantili oto servislerinde onarılırsa hem tüketici rahat nefes alır hem de otomobilin değeri korunmuş olur. Yurtdışında birçok örneği mevcut” açıklamasını yaptı.

Editör: Yaren Akkuş