Allianz Türkiye, dünyadaki birçok markanın müşteri deneyimi alanındaki ürün ve hizmetlerinin küresel ölçekte değerlendirilerek, ödüllendirildiği 2022 Uluslararası Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde “Müşteri Deneyiminde En İyi Ölçüm” kategorisinde VOC (Müşterinin Sesi) projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu

Allianz Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçümlemek ve sürekli iyileştirmek amacıyla geliştirdiği VOC (Müşterinin Sesi) projesi ile müşterilerin hizmet sonrası memnuniyet, şikâyet ve istekleri canlı olarak ölçümleniyor ve yaşadığı deneyimden memnun olmayan müşterilere ise hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanıyor. Global bir aksiyon olarak geliştirilen VOC (Müşterinin Sesi) projesini tüm branşlarda hayata geçiren ilk ve tek ülke olan Allianz Türkiye; bu sayede sunduğu hizmet kalitesi bakımından Allianz’ın müşteri gözünde nasıl değerlendirildiğini anlıyor ve mükemmel bir deneyim sunmak için gerekli aksiyonları hızlıca alıyor.

Hayata geçtiği ilk günden bu yana bir projeden çok daha öte konumlandırılan VOC (Müşterinin Sesi), Allianz’ın müşteri odaklı kültür dönüşümünün de önemli yapı taşlarından biri oldu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz