Maher Holding bünyesinde, Türkiye’de bir sigorta grubu tarafından kurulan ilk finansman şirketi olan Quick Finans’ın, Şehrin Yıldızı Quick Tower’da faaliyetlerine başlaması dolayısıyla, Finans, Bankacılık, Otomotiv ve Tedarik Zinciri sektör liderleri ile tepe yöneticilerini ve medya temsilcilerini bir araya getirdiği davet 21 Haziran Çarşamba akşamı Quick Tower’da gerçekleştirildi.

“Finansman Sektörünün öncü ve deneyimli kadrosuyla bir araya gelerek, yenilikçi ve yaratıcı ürünler geliştirme iddiası ile yola çıktık”

Kuruluşu ile Finansman sektörünün önemli oyuncuları arasına giren Quick Finans’ın ilgi çeken “Quick Sohbetler” davetindeki açılış konuşmasında Genel Müdür Nihat Karadağ; “2022 yılı Temmuz ayında Sektöre çok hızlı bir giriş yapan Quick Finans’ın, finansman sektörünün ilk kuruluş ve gelişiminde önemli görevler ifa eden lider kadrosu ve deneyimli ekip arkadaşlarıyla bir araya gelerek, yepyeni, fark ve değişim yaratacak iddialarla yola çıktığını, henüz faaliyetlerine yeni başlamış olmasına karşın, Sektöre sunmuş olduğu vizyon, yaratıcı ve yenilikçi ürünleri, ses getiren işbirlikleri, istikrarlı, finansman politikaları ile kısa bir süre içerisinde sektörde önemli bir ilgi odağı haline geldiğini” vurguladı.

Nihat Karadağ, “Bir sigorta grubu tarafından kurulmuş ilk finansman şirketi olmamız nedeniyle de; “Yeni Nesil Finansman Şirketi” vizyonunda konumlanarak, finansman şirketlerince Ülkemize getirilen, satış noktalarında uzaktan kredilendirme teknolojisi ve dijital işlem süreçlerindeki öncü vizyonunu bir adım daha ileri taşımayı hedefledik. Bu konumlanma ve vizyonumuz ile, kredi kavramına, risklerden korunma ve risk yönetiminde kullanılan bir finansal araç olan sigorta boyutunu katarak ürünlerimizi sunmayı planlıyoruz. Tüm bu iddialarımızın ilk örneği olarak da ülkemizde finans sektöründe ilk defa sunulan ve Ülkemizin her bir köşesinde yer alan Quick Sigorta ile Corpus Sigorta’nın yaklaşık 6.000 sigorta acentesinde uygulanacak, daha sonra da tüm sektörün faydalanmasına sunulacak “Poliçe Prim Kredisi” ürününü geliştirdik. Bu şekilde; Ülkemiz finans piyasalarında otoritelerce hedeflenen finansal çeşitliliğin artırılması ve kredilere erişimde zorluk çeken geniş kesimler için kapsayıcı finansmanın sağlanmasında önemli katkıları olacak bir adım atmış olduk. Belirtilen adımlarımızı, tüketicilerin ve ticaretin finansmanında geniş bir alanda tüm sektörlere hitap edecek şekilde yenilikçi kredi ürünleri ve finansal çözümlerle sürdüreceğiz” dedi.

“Quick Finans Danışmanlar Kurulu, iddialı hedeflerimizde bize ışık tutacak”

Kredi çekerken sigortayı ‘es’ geçmeyin Kredi çekerken sigortayı ‘es’ geçmeyin

Finans, teknoloji ve ödeme sistemleri dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan danışmanlar kurulu kurduklarını ifade eden Nihat Karadağ “Bu kapsamda, ortaya koymuş olduğumuz hedeflerimizin tüm boyutlarında ışık tutacak vizyonları ve finans, bankacılık, teknoloji, dijitalleşme ve eğitim alanındaki deneyimlerini değerlendirebileceğimiz bir “Danışmanlar Kurulu” oluşturduk. Quick Finans Danışmanlar Kurulu ayrıca, finans dünyası gündeminin öne çıkardığı başlıklar konusunda etkinlik ve panellerle sektörümüze dair güncel ve önemli konularda bilgilendirme ve sohbet toplantıları düzenleyerek sektörümüze, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza katkılar sağlamayı hedeflemektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ahmet Yaşar, Maher Holding’in Gelecek Vizyonunu Paylaştı

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar ise konuşmasında; Maher Holding’in gelecek vizyonu hakkında bilgi vererek, “5 yıl gibi kısa bir sürede önemli başarılara imza atan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın ardından Quick Finans’ın da daha ilk yılı dolmadan önemli başarılara ulaşıp finans sektöründe ses getirmesinden memnuniyet duyuyoruz. Sigorta Grubu olarak ilk 5 içinde yer almaktayız. Sigorta Grubumuzun sahip olduğu bu gücü Quick Finans’a katmak konusunda kararlıyız. Önümüzdeki dönemde gücümüzün kaynağını oluşturan Türkiye genelindeki 6.000 acentemizi içine alacak olan finansal market vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda kurduğumuz Maher GYO ve yakın zamanda faaliyet izni almasını umduğumuz Qpay ile finans ve gayrimenkul alanında etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Danışmanlar Kurulu’nun, finans, teknoloji ve sürdürülebilirlik hakkında tecrübe ve görüşlerini paylaşarak, sundukları Dünya’dan örnek uygulamaları ile güncel verileri büyük ilgi topladı.

Quick Finans Danışmanlar Kurulu’nda yer alan George Washington Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve eski İMKB Başkan Yardımcısı Abdullah Akyüz, Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci ile Garanti Bankası bünyesindeki Garanti Ödeme Sistemlerinde üst düzey yöneticilik ve bir teknoloji firması olan Provus’ta Genel Müdürlük görevlerini yürütmüş olan Ödeme Sistemleri ve Bankacılık danışmanı Tunç Daşar finans, teknoloji ve sürdürülebilirlik hakkında tecrübelerini, Dünya’dan örnek uygulamaları ve verileri paylaştı. T.C Merkez Bankasının, davetin ertesi günü yapılacak olan ve tüm finans, bankacılık ve iş dünyasının kilitlendiği PPK toplantısında alınacak faiz kararları gecenin en sıcak, hararetli sohbet konusu oldu.

Finansman Sektörü’nün duayeni Çoşkun Ulusoy da davete katıldı

Davete katılanlar arasında, Finansman Sektörü’nün kurucusu ve bankacılık ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Coşkun Ulusoy da yer alırken, davete katılanlara yaptığı konuşma ile hem temenni ve anılarını paylaştı hem de Quick Finans ekibine başarılar diledi.

Editör: Yaren Akkuş