Sigorta Shop, Türkiye Sigorta, Türkiye Hayat ve Emeklilik ile Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik ana sponsorluğunda düzenlenen 11. Risk Günleri, 22-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Hacettepe Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda iki gün süren etkinliği SİGORTAMSHOP ekibi de yerinde takip etti.

Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kasırga Yıldırak’ın açılış konuşmasıyla başlayan 11. Risk Günleri’nin ilk gününde şu isimler konuşma yaptı:

Allianz Türkiye Aktüerya Uzmanı Büşra Yazıcı, NN Hayat ve Emeklilik Aktüerya Müdürü Burak Uygun, NN Hayat ve Emeklilik Kıdemli IK İş Ortağı Nadin Palancıoğlu, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Aktüeryal Modelleme ve Rezerv Müdürü Yusuf Arslan, Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Aktüerya Direktörü Gökyay Yavan, DASK Hasar ve Afet Projeleri Müdürü Musa Alphan Bahar.

Risk Günleri Topluluk Başkanı Metehan Kolay’ın açılış konuşmasıyla başlayacak ikinci gününde konuşmacıları ise şu isimlerden oluştu:

Yargıtay esasa ilişkin emsal kararını DASK lehine verdi Yargıtay esasa ilişkin emsal kararını DASK lehine verdi

Deloite Türkiye Aktüerya Direktörü Altuğ Akgül, ANA Sigorta Orta ve Doğu Bölgeler Direktörü Gökhan Koruyucu, Milli Reasürans Baş Aktüer Nevin Mermer, Prometeia Türkiye ve Orta Doğu Kurumsal Risk Yönetimi Hizmetlerinden Sorumlu Ortağı Bora Örsçelik, Anadolu Sigorta Veri Yönetimi ve Analitik Çözümler Lideri Vedat Güneş.

Üniversitelerin aktüerya ile bankacılık ve sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin ilgiyle takip ettiği etkinlikte konuşan uzmanlar, aktüeryanın sigortacılıkta yeri ve önemini anlattı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, kariyerlerini belirleme adına iyi bir fırsat buldu.

Editör: Veli Karadeniz