Anadolu Sigorta, gençlerin iş hayatına atılmalarına ve pandemi döneminin olumsuz etkilerinden sıyrılarak istihdama katılmalarına yardımcı olmak için hayata geçirdiği “Genç Anadolu” projesine yeni dönemde de devam ediyor. Proje kapsamında yükseköğretim kurumlarının sigortacılık ile bankacılık ve sigortacılık, risk yönetimi ve aktüerya gibi ilgili bölümlerinden mezun veya yakın zamanda mezun olacak gençlere acentelik imkânı veriliyor.

Sigortacılık deneyimi olan ancak acenteliği bulunmayan 35 yaş altı gençlere yönelik projede, başvurular arasından genel yetenek ve değerlendirme süreçleri sonucunda seçilecek adaylar çeşitli eğitimler alıyor. Anadolu Sigorta, program sonunda başarılı olanların acente kuruluş giderlerine katkı sağlıyor.

Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu

ATTIĞIMIZ HER ADIMDA GENÇLERİ DİNLİYORUZ

Genç Anadolu projesi ile ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Z. Mehmet Tuğtan; “Türkiye’nin en köklü sigorta şirketi olarak, gençlere yönelik projeler gerçekleştirmek en öncelikli misyonlarımızdan birini oluşturuyor. Attığımız her adımda gençleri dinliyor, onların vizyonlarından ve bakış açılarından besleniyoruz. Projelerimizle de hayatlarını kolaylaştırmaya, iş hayatına daha çok dahil olabilmelerine imkân sağlamaya çalışıyoruz. Genç Anadolu projesini de bu bakış açısının bir sonucu olarak 2021 yılında başlatmıştık. 2023 yılında da devam edeceğimiz bu projemizle, sektörümüzün geleceğinin teminatı olan gençlerimize acentelik mesleğinde hayalini gerçekleştirme fırsatı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Veli Karadeniz