SİGORTAMNEWS / Bülten

Güvenli Yolculuk Sigortası, trafik sigortası olup kaskosu olmayan sigortalılara maddi koruma sağlarken, kasko poliçesi sahiplerine ise koltuk ferdi kaza teminatı limitini artırarak ek güvence veriyor. Ayrıca Ray Sigorta-Güvenli Yolculuk’la çekici, oto kapı kilit ve lastik değişimi gibi hayatı kolaylaştıran yol yardım hizmetlerine sahip olunuyor. Ayrıca araçların sürüş güvenliğine katkı sağlayan ve kaza risklerine karşı önleyici 26 nokta check-up ve periyodik bakım gibi ücretsiz hizmetler sunuluyor.

TSB’de ikinci Uğur Gülen dönemi TSB’de ikinci Uğur Gülen dönemi

EN ÖNEMLİ KALKANIMIZ

Ray Sigorta-Güvenli Yolculuk ile ilgili görüşlerini paylaşan Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, “Kazaların; hastalık, kalıcı sakatlık ve ölümlerin en önemli sebeplerinden biri olduğunu görüyoruz. Ülkemizde yaralanma ve ölüme en çok yol açan trafik kazalarının 2022 yılı verilerine baktığımızda 485 bin 48 kazanın 195 bin 11’i yaralanmalı kaza, bin 919’u da ölümlü kaza olarak kayıtlara geçmiş. 2023’ün ilk dört ayına baktığımızda ise meydana gelen 159 bin 132 trafik kazasının 60 bin 83’ü yaralanmalı kaza, 663’ü ise ölümlü kazalardan oluşuyor. Nerede, ne zaman ve nasıl olacağını kestiremediğimiz, bir anda ortaya çıkan kazalar sonucu yaralanmalar, sakatlıklar ya da ölümler meydana geliyor. Başımıza gelmesi durumunda hem kendimizi hem de ailemizi etkileyebilecek risklere karşı en önemli kalkanımız ise sigorta” dedi.

BÜTÇE YÜKÜNÜ AZALTIYORUZ

Erdoğan, “Sigorta yaptırarak finansal önlem almış oluyorsunuz. Ray Sigorta olarak her ihtiyaca ve bütçeye uygun sunmuş olduğumuz ürünlerden biri de “Güvenli Yolculuk”. Bu ürünümüzle hem beklenmedik sürprizlere karşı finansal güvence veriyor, hem de asistans hizmetlerimizle satın alma gücünün epey düştüğü günlerden geçerken, seyahat planı yapan sigortalılarımızın araçları için ayırdıkları bütçe yükünü hafifletiyoruz. Bugün maliyeti oldukça yüksek olan araç çekici hizmeti, araç check up hizmeti, periyodik bakım, motovale, lastik değişimi, dezenfeksiyon ve yıkama gibi işlemleri ‘Güvenli Yolculuk’ poliçelerimizde sigortalılarımıza ücretsiz sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Yaren Akkuş