TARSİM, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü iş birliğinde, 23-25 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 8. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi’ne katıldı.

Dünyadaki bankacılık ve sigorta sektörlerindeki trendlerin ve gelişmelerin paylaşıldığı, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda uygulayıcı, akademisyen, sektör temsilcisinin katılım sağladığı kongrenin ilk gününe, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Özdemir, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki TARSİM Heyeti katılım sağladı.

Kongrenin açılış programında, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haşim Özüdoğru, Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Salih Katırcıoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Göktürk ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı Kutluhan Taşkın konuşmalar gerçekleştirdi.

AB ile ortak sigorta eksperliği mevzuat çalışması AB ile ortak sigorta eksperliği mevzuat çalışması

Türkiye Politikaları başlıklı oturuma katılan Daire Başkanı Kamil Özdemir ise, “Tarımda Sürdürülebilirlik ve Tarım Sigortaları” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Daire Başkanı Kamil Özdemir, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi ve uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, Sistem’in bugün geldiği noktada tarım sigortacılığı alanında dünyadaki diğer ülkelere rol model olduğunu vurguladı.

Programın devamında, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Haşim Özüdoğru, Daire Başkanı Kamil Özdemir’e katılım ve katkılarından ötürü plaket takdim ederken, TARSİM adına plaketi teslim alan Daire Başkanı Kamil Özdemir ise Kongre’ye katılmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini sundu.

Üç gün boyunca devam edecek Kongre’deki TARSİM standında, tarım sigortaları ve uygulamaları hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulunulacak.

Editör: Hasan Burak Karadeniz