Batuhan Kılıç / SİGORTAMNEWS

Bankacılık ve sigortacılık sektörünün iki güçlü markası HDI Sigorta ve Fibabanka’nın, stratejik iş birlikleri kapsamında kurulan dijital sigorta şirketi, Fibasigorta faaliyetlerine başladı. Fibasigorta, güçlü teknolojik altyapısıyla değişen tüketici beklentilerine en uygun çözümleri üretmeyi hedefliyor. Fibasigorta Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, SİGORTAMNEWS'in de takip ettiği basın toplantısısnda “Arkamızda sigortacılık sektörünün dünü ve bugünüyle ilgili ciddi bir tecrübe, önümüzde geleceğe yönelik güçlü bir vizyon var” dedi.

 Sigortacılık alanında uluslararası deneyime sahip HDI Sigorta ile güçlü teknolojik altyapısıyla hızlı ve kolay bir bankacılık deneyimi sunan Fibabanka hayat dışı sigortacılık alanında hizmet verecek dijital sigorta şirketi Fibasigorta’yı kurdu. Sigorta teknolojilerindeki yapay zekâ, büyük veri, makine öğrenimi, iş zekâsı ve analitiği gibi yenilikçi uygulamaları iş modeline entegre eden Fibasigorta, geleceğin sigortacılık anlayışına bugünden güçlü bir adım atmayı hedefliyor. Fibasigorta Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, şirketin stratejisini ve iş modelini 1 yıldan kısa bir sürede özverili ve titiz bir çalışmayla oluşturduklarını belirterek, “Fibasigorta güvenilir, kolay ve hızlı sigortacılığın en önemli aktörlerinden biri olacak” dedi.

DEĞİŞİM RÜZGÂRLARI ESİYOR

Tüm sektörlerde olduğu gibi, sigortacılık sektöründe de yaşanan değişimlerin gerektirdiği yeni hizmet anlayışını Fibasigorta’nın hayata geçireceğini dile getiren Öztürkoğlu, “Tüm dünyada, tüm sektörlerde olduğu gibi sigortacılık sektöründe de değişim rüzgârları esiyor. Sigortacılık sektöründe yaşanan teknolojik değişimlerin yanı sıra, ekonomik ve sosyal değişimler de yepyeni bir hizmet anlayışına yönelik ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Bu gelişmeler ışığında hem ülkemizin ekonomisi hem de sektörümüz için önem taşıyan bir adım attık” açıklamasında bulundu.

KİŞİSELLEŞTİRİRLMİŞ SİGORTA ÜRÜNÜ SATIN ALMA HİZMETİ

Dijital sigortacılık alanında güçlü bir adım atmaktan dolayı heyecanlı olduklarını belirterek açıklamasına devam eden Öztürkoğlu “Sigorta sektörünün dijitalleşme yolculuğunda önemli bir rol üstlenecek Fibasigorta’nın faaliyetlerine başlamasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Arkamızda sigortacılık sektörünün dünü ve bugünüyle ilgili ciddi bir tecrübe, önümüzde geleceğe yönelik güçlü bir vizyon var. Dolayısıyla sektörün yaşadığı dönüşümü ve gittiği noktayı iyi analiz ederek, bu gelişmelere göre stratejiler üretiyoruz. Sigortacılık teknolojilerinde her geçen gün büyüyen bir ivme var. Teknoloji bugün sektöre risk yönetiminden müşteri deneyimine, ürün geliştirmeden satışa kadar güçlü bir değer zinciri sağlıyor. Fibasigorta olarak müşterilerimizin en çok sigortaya ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda, onların satın aldıkları ürünle ilişkili kişiselleştirilmiş sigorta ürünü satın alma hizmeti sunacağız. Sigorta işlevselliğini teknoloji ile dijitalleştirerek, bir üçüncü taraf hizmet veya mal sağlayıcının yenilikçi sigorta ürünlerini müşterilerimizin satın alma yolculuklarına sorunsuz, hızlı ve düşük maliyetle entegre edeceğiz. Fibasigorta bu değer zinciri ile dijitalin yarattığı dönüşümle günlük işlemlerini tek ekrana sığdıran, ihtiyacı olan poliçelere kolay, güvenilir şekilde ulaşmak isteyen müşterinin kesişim kümesinde yer alıyor” diye konuştu.

Bi’ KOLAY BURADA!

Müşterilerine hızlı ve güvenli bir sigortacılık vadeden şirket, ihtiyaç olan sigortacılık hizmetlerini, herkesin anlayabileceği netlikte ve kolay bir şekilde sunuyor. Dijitali merkeze alan dinamik yapısıyla geleneksel sigortacılık anlayışını yeniden yorumlayan Fibasigorta, sigortayı her an ulaşılabilir hale getirerek, prosedürlere değil çözüme odaklanıyor. İhtiyaca göre özelleştirilmiş ürünler sunan Fibasigorta geleneksel sigortacılık anlayışını dijitalleştirerek zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda “Bi’ kolayı burada” sloganıyla da satış süreçlerinde basitlik, satış sonrası süreçlerde ise kolaylık vadediyor.  

YENİ NESİL SİGORTACILIK DENEYİMİ

Elektronik Cihaz Koruma, Uzatılmış Garanti, Kasko, Konut, Dask, Ekran Kırılması ve Ticari Ferdi Kaza sigortaları gibi günlük hayatı kolaylaştıran ve güvence altına alan sigorta ürünlerine kolay ve hızlı ulaşılabilmesini amaçlayan Fibasigorta, değişen tüketici davranışları ve beklentilerini yeni nesil sigortacılıkla karşılayacak.

Doğal afet poliçelerine de devlet desteği olmalı Doğal afet poliçelerine de devlet desteği olmalı

Geleneksel sigortacılığın statik anlayışının aksine müşteri ihtiyaçlarına ve risklere dinamik çözümler üretmek için dijital dönüşüme odaklanan şirket, satış ve satış sonrası süreçleri tamamen entegre kanallar üzerinden yönetilen inovatif bir müşteri deneyimini tüketicilerle buluşturacak.

 Müşterilerine çoklu kanal özgürlüğü sunarak sigorta süreçlerini basitleştiren, şeffaflaştıran Fibasigorta’nın yenilikçi ürünlerine Fibasigorta web sitesi ve çağrı merkezlerinin yanı sıra, Fibabanka şubelerinden ve çok yakında Fibabanka’nın tüm dijital kanallarından ulaşılabilecek.

Editör: Yaren Akkuş