SİGORTAMNEWS / BÜLTEN

İşte AXA Türkiye’nin büyüme hedefleri İşte AXA Türkiye’nin büyüme hedefleri

Sompo Sigorta’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Mart ayı itibarıyla Müjde Aslan atandı. Son olarak Deloitte’ta Şirket Ortağı olarak görev alan Aslan, 25 yılı aşkın süredir finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren yerli ve uluslararası birçok şirketin bağımsız denetim ve danışmanlık çalışmalarında bulundu.

Müjde Aslan, bağımsız denetim, birleşme ve satın alma, mali durum tespit ve benzeri çalışmalara liderlik etmiş, sürdürülebilirlik güvence hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev yaptı. Şirketlere ve düzenleyici otoritelere Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve sektörel konularda eğitimler veren Aslan; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetim lisanslarına sahip. Aslan’ın aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği üyesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Denetim Kurulu üyeliği bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümünden 1998 yılında mezun olan Aslan, aynı yıl Deloitte’ta bağımsız denetim alanında çalışmaya başlayarak kariyerine adım atmıştır. Aslan, son 12 yıldır Deloitte şirket ortağı ve sigorta sektör lideri olarak görev aldı. Aslan ayrıca 2017-2020 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Bağımsız Denetim dersleri de verdi.

Editör: Yaren Akkuş