Sompo Sigorta’nın önümüzdeki dönemde de acentelere yatırım yapmaya devam edeceğini belirten Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur; müşterileri ve acenteleri merkeze alan yenilikçi ve lider yaklaşımıyla büyümeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Hayat dışı sigorta sektörünün öncü markası Sompo Sigorta bu yıl yaklaşık 500 acentesini ağırladığı toplantısını “Birlikte Liderliğe” sloganıyla gerçekleştirdi. Kıbrıs’ta düzenlenen toplantıda; Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur şirketin 2023 yılı değerlendirmesini ve yeni dönem vizyonunu acentelerle paylaştı.

QNB Sigorta’ya Yılın En İyi Sigortacılık Firması ödülü QNB Sigorta’ya Yılın En İyi Sigortacılık Firması ödülü

Katılımcılar, seyahat kapsamında düzenlenen etkinlik ve gala yemeğinde eğlenirken, gezinin son günü Kapalı Maraş turuna katılarak Kıbrıs’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı elde etti. Sunay Akın’ın öğretici ve keyifli konuşmasıyla renk kattığı buluşmada, aynı zamanda 20. yılını tamamlayan ve prim üretiminde derece yapan lider acenteler de ödüllendirildi. Buluşmaya katılan acenteler, üst düzey yöneticilerin katılım sağladığı; teknoloji, sağlık, marka ve pazarlama, bireysel ürünler, kurumsal piyasalardaki gelişmeler gibi konuların ele alındığı panellerde gelecek yılın öngörülerini dinleme ve farklı alanlar özelinde düzenlenen bilgi paylaşım oturumları ile Sompo Sigorta yönetim ekibi ile birebir iletişime geçerek geri bildirimlerini paylaşma fırsatı buldu. Sompo Sigorta, önümüzdeki dönemde birlikte büyümek için acenteleriyle daha sık bir araya gelme planlarını da toplantılarda paylaştı.
 

“Acentelerimiz bugün olduğu gibi gelecekte de tüm plan ve stratejilerimizin merkezinde yer almaya devam edecek”

Toplantıda acentelerle bir araya gelen Sompo Sigorta Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata, “Türkiye’de 2002 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Sompo Sigorta, bugün geldiği noktada 775 çalışanı ve 3.000 acentesiyle sektörün en güçlü oyuncularından biri olarak yoluna devam ediyor. Sompo Holding; 5 kıtada, 30 ülkede, 130 yılı aşkın bir süredir 80 bin çalışanıyla hizmet veren dev bir şirket ve bu bize büyük bir güç veriyor. Sektörün en güçlü yönetim ve çalışan kadrolarına sahibiz ki, bu da bize büyük bir güç veriyor. Ancak en büyük gücü siz değerli acentelerimizden alıyoruz. Sürdürülebilirlik esaslı büyüme politikalarının merkezine her daim acente kanalını koyan şirketimiz, tüm gelecek planlarında da yine acente kanalını merkeze alarak yoluna devam edecek” dedi.
 

“Hedefimiz sektörde fark yaratan, değişime yön veren şirket olmaya devam etmek”

Sompo Sigorta’nın her alanda liderlik için çalıştığını belirten Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur şöyle konuştu: “Bu yılki sloganımızın ‘Birlikte Liderliğe’ olmasının özel bir anlamı var. Biz sadece satışta değil işimizi en iyi yapan, sektöre yön veren, yeniyi ve değişimi kucaklayan, inovasyona açık yapımızla liderliği çok kapsamlı bir anlamda ele alıyor ve hedeflerimizi de bu yönde belirliyoruz. Dünya değişirken sigortacılık sektörü de hızlı bir değişimden geçiyor. Bu değişimi en iyi yakalayanlar ve kendilerini dönüştürebilenler güçlü kalacaklar. Biz iyi eğitim anlayışıyla kariyer üreten bir şirketiz. Dünya ve sektör hızla değişirken, bu değişimi yönetebilmenin yolu ise güçlü olmak. Ortak akla değer veriyor ve ekip ruhunun bizi değerli kıldığını biliyoruz. Günümüz şartlarında lider olmak için gerekli olan data odaklı yaklaşım ve inovasyon vazgeçilmez yönlerimiz. Acentelerimizle projeler üretiyor, sektörde değişime yön veren yöneticiler yetiştirmekten büyük bir gurur duyuyoruz. Hedefimiz sektörde fark yaratan, değişime yön veren şirket olmaya devam etmek.”
 

“Güçlü sermaye yapımız ve öz kaynak karlılığımızla büyümeye devam edeceğiz”

Sompo Sigorta’nın önümüzdeki dönemde müşteri odaklı yaklaşımını sürdüreceğinin altını çizen Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur: “Müşterinin merkeze alındığı, ihtiyaçlarının doğru tespit edildiği bir sistem yaratmak çok önemli. Bugün 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın sigorta devlerinden birinin iştiraki olarak, güçlü öz kaynak ve güçlü sermaye yeterliliğimizle sürdürülebilir büyüme ivmemizi her gün daha ileriye taşıyoruz. Bu başarıda acentelerimizin de payı büyük. Girişimci, istikrarlı, yenilikçi ve uzun vadeli planlarla hareket eden bir şirket olarak, acentelerimiz her zaman odağımızda oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek. Başarı hikayemizi acentelerimizle birlikte yazmaya devam edeceğiz” dedi.

“Sigortalar kötü gün dostu olmaya devam edecek”

Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur yaptığı konuşma ve sunum ile yılın ilk üç çeyreğini şu sözlerle değerlendirdi: “Pandemi sonrası toparlanma süreci henüz bitmeden ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi nedeniyle tüm milletimiz için üzücü, özellikle sigortacılık sektörü için zor başlayan bir yılın sonuna yaklaşıyoruz. Büyük üzüntü yaşadığımız bu dönemde belki de avunabildiğimiz tek konu sigorta sektörünün deprem sonrasında başarılı işler ortaya koyarak hızla müşterilerine ulaşması ve destek olmasıydı. Sompo Sigorta olarak, çok hızlı hareket eden deprem bölgesi acentelerimize, fedakârca çalışan hasar departmanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu süreç bizlere sigorta şirketlerinin kötü gün dostu olduğunu ve olması gerektiğini gösterdi. Sigortalılık oranını artırmanın da deprem gibi doğal afetlerde maddi kayıpların güvence altına alınarak mağduriyetlerin giderilmesi adına ne kadar önemli olduğunu gördük.”

Editör: Yaren Akkuş