Sompo Sigorta, bu yıl ikincisi düzenlenen ve sigorta sektörünün tüm paydaşları arasındaki ilişkileri ve etkileşimi artırmayı hedefleyen Uluslararası Sigorta Fuarı’nda yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerini ve iş ortaklarını ağırladı.

VHV Sigorta yatırımlarına devam ediyor VHV Sigorta yatırımlarına devam ediyor

Uzun vadeli bakış açısı

Fuarın “Gelecekte Sürdürülebilir Sigortacılık” panelinde konuşan Sompo Sigorta Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Uğur, "Müşteriler ve acenteler, sürdürülebilir sigorta şirketleriyle çalışmayı tercih ettiği sürece, firmalar da bu yönde daha fazla çalışma gerçekleştireceklerdir. Dünyada ve ülkemizde de eğilim bu yönde ilerliyor ve daha da önem kazanacağına inanıyoruz. Biz, uzun vadeli bakış açısıyla sorunları kökten çözmeyi ve müşteri, teknoloji ve insan odağıyla güçlü ve sürdürülebilir adımlar atmayı hedefliyoruz. İklim değişikliğinin getirdiklerini sigorta sektörüne yansıtmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-22 at 17.20.36

Yenilikçi ürünler

Elektrikli ve hibrit araçlara özel Çevre Dostu Kasko, şarj istasyonlarının sigortalanması, güneş santrallerinin sigortalanması gibi birçok çözüm sağladıklarını sözlerine ekleyen Uğur, “Ülke ekonomisine ve büyümeye katkı sağlamak için çalışıyor, acenteler ve müşterilerin gelişimine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Her zaman söylediğim gibi; dijitalleşme artsa da acenteler olmadan sektörün sürdürülebilir olması mümkün değil. Sompo Sigorta olarak, müşterilerimizin ve acentelerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, elektrikli ve hibrit araçlar için kasko ve yenilenebilir enerji sigortaları gibi yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, sürdürülebilir sigortacılıkta liderliği üstlenmek ve sektöre uzun vadeli çözümler sunmak” diye konuştu.

Editör: Yaren Akkuş