TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından bu yıl 12'ncisi 'Deprem ve Doğal Afetlere Hazırlıkta Sigorta Sektörünün Önemi' temasıyla, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

EY ve Lumnion sektörde stratejik iş birliğine gidiyor EY ve Lumnion sektörde stratejik iş birliğine gidiyor

Genel Müdür Engürülü’nün kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı; 
“Günümüzde insanların gıdaya ulaşması artık küresel düzeyde en önemli gündem maddelerinden birisi haline gelmiştir.  Bu nedenle, stratejik bir alan olarak değerlendirdiğimiz tarımsal üretimdeki riskleri yönetmek ve sürdürülebilirliği mutlak surette sağlamak gerekiyor. Çünkü tarım açık alanda gerçekleştirilen ve risklerden etkilenmeye gayet açık bir faaliyet. Tek bir olay bile aynı anda binlerce hatta on binlerce çiftçimizi etkileyebiliyor. Tüm emekler bir anda zayi olabiliyor. 

Günümüzde tarımsal risklerin etkin bir şekilde yönetilmesi için en çağdaş ve en önemli risk yönetim mekanizması sigortadır. TARSİM olarak, Üretimin ve Üreticinin Yüzyılı’nda çiftçilerimizin yanında yer almaya, tarım sigortalarını çiftçilerimiz nezdinde daha fazla yaygınlaştırmak için çok çalışmaya, gidilmeyene gitmeye, ulaşılmayana ulaşmaya ve değişen iklim koşullarında tarımın sigortasız olmayacağını hiç durmadan anlatmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, ülkemizde sigorta bilincinin yaygınlaştırılmasına değerli katkılar sunan Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, bir kez daha tarım sigortasız olmaz diyorum.”

Editör: Yaren Akkuş