Quick Sigorta’dan KASIDER’e tam destek! Quick Sigorta’dan KASIDER’e tam destek!

TARSİM Heyeti, Uluslararası Tarım Sigortacıları Birliği'nin (AIAG), 12-15 Kasım tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlediği, “Tarım Sigortası: Çiftçilerin Risk Yönetiminin Temel Aracı” konulu kongresine katıldı. 37 farklı ülkeden, 350'ye yakın misafirin yer aldığı Kongre'ye, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir ENGÜRÜLÜ, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Barış TAŞKESEN ile Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Dış İlişkiler ve Reasürans Müdürlüğü'nden Kıdemli Uzman Bahar DEMİR katıldı.
Tarım ve tarım sigortalarındaki güncel başlıkların değerlendirildiği, iklim değişikliği ve yeni teknolojiler gibi konulara ilişkin sunumların gerçekleştirildiği Kongre'de, sektörün önde gelen temsilcileri ile bir araya gelindi.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ve Türk Reasürans A.Ş.'den yetkililer ile birlikte, Swiss Re, Munich Re, Mapfre Re, Scor, Allianz Re ve Devk Re gibi reasürans şirketleri ile toplantılar gerçekleştirilerek, TARSİM Sistemi hakkında bilgiler verildi ve 2024 yılında tarım sigortalarında uygulamaya alınması planlanan yenilikler aktarıldı. Kongre, dünyanın dört bir yanından tarım sigortaları alanındaki temsilcileri bir araya getirmesi ve bilgi paylaşımı yapılmasına olanak sağlaması açısından önemli bir organizasyon olarak değerlendirilmektedir.

Editör: Hasan Burak Karadeniz