Girişimci Acenteler Platformu (TÜGAP) sigorta sektöründeki acenteleri bir araya getirmek amacıyla Karadağ ve Arnavutluk'ta bir dizi etkinlik düzenledi. Ağrı, Edirne, Samsun ve Hatay gibi Türkiye'nin dört bir yanından gelen acenteler, Karadağ'ın tarihi Budva şehrinde buluşarak sektörel iş birliği ve motivasyon depoladılar.

Etkinlik, Budva'nın yanı sıra Kotor ve Perast bölgelerini kapsayan kültürel gezilerle zenginleştirildi. Katılımcılar, İşkodra Gölü çevresinde doğanın tadını çıkarırken, şehir merkezinde düzenlenen keşif turlarıyla bölgenin tarihi ve kültürel dokusuna yakından şahit oldular. Organizasyon süresince yapılan kahvaltılar ve akşam yemekleri, acenteler arasında kişisel ve profesyonel bağların kuvvetlenmesine olanak sağladı.

TÜGAP Başkanı Abdulcelil Alkış, bu tür etkinliklerin önemini vurgulayarak, "Sektörümüzdeki acentelerin bir araya gelmesi, farklı perspektiflerin paylaşılması ve ortak hedefler doğrultusunda ilerleme kaydedilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu geziler, hem iş hem de sosyal hayatımızı zenginleştiriyor" dedi.

Tugap Balkan

TÜGAP Başkan Yardımcısı Mustafa Baduk ise "Ailelerin de katılımıyla düzenlenen bu geziler, iş ve özel hayat arasındaki dengenin sağlanması adına oldukça faydalı oldu. Meslektaşlarımızın iş stresinden uzaklaşarak yenilenmeleri bizler için büyük bir kazanç" şeklinde konuştu.

‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’ hız kesmeden sürüyor ‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’ hız kesmeden sürüyor

Gezi, iş hayatındaki stresin azaltılmasına ve motivasyonun artırılmasına yardımcı olurken, aynı zamanda sektörel konularda yapılan istişarelerle mesleki gelişim için yeni perspektifler sunmuştur.

Karadağ'ın ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a geçen TÜGAP üyeleri, burada da benzer bir programla ağırlanarak, şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetti. Tiran, grup için Balkanların saklı kalmış güzelliklerini ve lezzetlerini deneyimleme fırsatı sundu.

TÜGAP'ın düzenlediği bu uluslararası etkinlik, Türkiye'den sigorta acentelerine yalnızca iş birliği ve bilgi alışverişi yapma fırsatı sunmakla kalmadı, aynı zamanda farklı kültürleri ve yerleri keşfetme imkânı da sağladı. Sigorta acenteleri, edindikleri yeni deneyimlerle Türkiye'ye dönerken, sigorta sektöründe uluslararası etkinliklerin ve kültürel anlayışın öneminin altını bir kez daha çizerek artık sektörde rekabet ve çekişme değil birlikte dayanışma ruhuyla herkesin kazançlı çıkacağı yeni bir döneme girilmesi gerektiğini belirttiler.

Editör: Veli Karadeniz