Allianz Türkiye 3. kez  Türkiye’nin En İyi İşvereni Allianz Türkiye 3. kez Türkiye’nin En İyi İşvereni

Uluslararası deneyimi, yüksek mali gücü ve sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı ile 75 yıldır Türkiye sigortacılık sektörüne yer alan MAPFRE Sigorta, 10-12 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği acenteler toplantısında iş ortaklarıyla bir araya geldi. ‘Yarınlar Bizimle Parlar’ mottosuyla gerçekleşen etkinliğe MAPFRE Sigorta’nın 300’e yakın acentesi katıldı.

Etkinlikte MAPFRE Sigorta’nın 2023 performansı, sektördeki güncel gelişmeler, stratejik öncelikler ele alınırken, acentelere kıdem, üretim ve verimlilik ödülleri de takdim edildi. Değerlendirme toplantılarının ardından etkinliğin son gününde ünlü sanatçı Özcan Deniz sahne aldı ve sevilen şarkılarını tüm MAPFRE Sigorta ailesi için seslendirdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan MAPFRE Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Nazan Somer Özelgin; “Türkiye’deki sigortacılık faaliyetlerimizi MAPFRE’nin en büyük dördüncü yatırımı olarak, MAPFRE grubunun Türkiye’ye olan güven ve inancıyla sürdürmeye devam ediyoruz. Grubumuz başarılı bir yılı geride bırakırken, biz de finansal sürdürülebilirlik ve istikrarlı büyüme planımızın başarısını ortaya koyduk. MAPFRE Sigorta’nın 75 yıllık yolculuğunda ve bu süreçteki başarılarında beraber yol yürüdüğümüz değerli iş ortaklarımızın büyük katkısı bulunuyor. Hedeflerimize odaklanarak ve başarı çıtamızı her yıl daha yukarıya taşıyarak iş ortaklarımızla birlikte büyümeyi hedefliyoruz. MAPFRE Sigorta olarak bu zamana kadar hep güvenli liman olduk. Bundan sonra da parlak bir geleceğe yine iş ortaklarımızla ulaşacağız” dedi.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven de yaptığı konuşmada; “Genel Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta ve MAPFRE Sigorta… Şirketimizin ismi yıllar içerisinde değişmiş olsa da vizyonumuz hep aynı kaldı; o da ‘Güvenilen bir sigorta şirketi olmak.’ Şirketimizin değerlerine baktığınızda ‘Bütünlük’ olarak ifade ettiğimiz çok önemli bir değeri sahipleniyouz. Bu değerimizin tanımında ‘Tüm iş ortaklarımızla etik, insan haklarına saygı ve dürüstlük ilkesi çerçevesinde ilişki yürüten MAPFRE Sigorta profesyonelleriyiz.’ yazılıdır. Güven, etik ve dürüstlük bizlerin anahtar kelimeleri olarak ortaya çıkar. Bunlar bizi biz yapan, yıllardır değişmeyen ve hep bizimle anılmasını istediğimiz ve bunun için çalıştığımız değerler. İş ortaklarımızla olan yakın iş birliğimiz de hep bu değerler üzerinden şekillendi ve büyüdü. Her zaman birbirimize değer kattık. Bu anlamda Yarınlar Bizimle Parlar mottomuzla düzenlediğimiz etkinliğimiz bu kararlılığımızın altını çizmesi bakımından büyük önem taşıyor. 2024 yılında iş ortaklarımızın işlerindeki sürekliliği azami olarak gözeten, teknik sonuçlardaki istikrardan ödün vermeyen bir üretim ve büyüme stratejimiz olacak. Bu çizgide iş ortaklarımız ile birbirimizi destekleyen, karşılıklı güven ve anlayış içinde birlikte olacağımız bir ortam yaratmak en büyük hedefimiz ve dileğimizdir” dedi.

Mapfre Toplu Plaket

Toplantıda tüm dünyanın büyük bir değişim içinde olduğunu belirten MAPFRE Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Türe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok dinamik bir dünyada yaşıyoruz. Değişime korkmadan yaklaşmak, bunu işimizin doğal bir parçası olarak görmek ve değişime uyum sağlamak gerekiyor. Gelecekteki değişime ayak uydurmak için samimi ve açık olmak önemli. Bu iş ortaklarımızla beraber başarabileceğimiz bir hedef. Bu yüzden de toplantımızın mottosunu ‘Yarınlar Bizimle Parlar’ olarak belirledik. 2024 yılı bizim için odaklanma ve verimlilik yılı olacak. Hedeflerimiz pazar payına göre değil kendi stratejik bakış açımıza göre şekilleniyor. Bizim için önemli branşlar bulunuyor.”

“Kasko, sağlık, konut, SME mühendislik ve nakliyat gibi stratejik branşlarda rekabetçi bir konumdayız. Dengeli bir portföy yapısıyla büyüme trendimizi sürdüreceğiz. Mevcut sigortalılarımızla iş birliğimizin devamına büyük önem veriyoruz. Ayrıca tüm iş ortaklarımızla bağlarımızı kuvvetlendirmek de temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. İş ortaklarımızın memnuniyeti ve güçlü iş ilişkileri kurmayı önemsiyoruz. MAPFRE Sigorta olarak iş ortaklarımızla başarılara koşmaya devam edeceğiz.”

Editör: Hasan Burak Karadeniz