Sigorta sektöründe yeni işe başlayanlar ve kurumsal firmaların sigortayla ilgili departmanlarında çalışanlar için dizayn edilen ‘Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Eğitim Programı’, 3 Ocak'ta başlıyor.

Program ile sigorta sektörüyle yeni tanışanların sigorta piyasasını tüm aktörleri ile kavramaları, teknik ve hukuki konularda yeterli bir ön bilgiye sahip olmaları, sigortacılığı bir bütün olarak görmeleri amaçlanıyor.

‘Hayat’ ve ‘Hayat Dışı’ olarak iki ayrı özelde planlanan programda “Sigortacılığa Giriş ve Sigorta Sektörü Bilgisi”, “Sigorta Hukuku”, “Ürün Bilgisi ve Hasar” ana başlıkları ele alınıyor. Program bir bütün olarak alınabileceği gibi, katılımcılar programa ders bazında modüler olarak da katılım sağlayabiliyor.

Son başvuru tarihi 30 Aralık Cuma olan eğitim programıyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve programa kayıt olmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Hayat Dışı Branşı: Eğitim programı; sigorta sektöründe yeni işe başlayanlar ve kurumsal firmaların sigortayla ilgili departmanlarında çalışanlar için dizayn edilmiştir. Bu programda; sigorta sektörüyle yeni tanışanların sigorta piyasasını tüm aktörleri ile kavramları, teknik ve hukuki konularda yeterli bir ön bilgiye sahip olmaları, sigortacılığı bir bütün olarak görmeleri sağlanıyor.

Hayat Branşı: Sigorta ile yeni tanışmış sektör profesyonelleri ile kurumsal sigortalıların sigorta departmanında çalışanların hedeflendiği bu programda, katılımcıların sigorta tekniği ve hukuku ile ilgili temel bilgileri edinmesi, hayat sigorta ürünlerini ve hasar işleyişini tanımaları,sigorta sektöründe var olan kavramları tanımaları hedefleniyor.

Modül: Başlı başına bir program olarak sunulan "Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş" eğitimlerinin alt başlıklarından "Sigortacılığa Giriş ve Sigorta Sektörü Bilgisi" eğitimini modüler olarak alabilme imkânı sunuluyor.

Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı

Detaylı bilgi ve kayıt için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.tsev.org.tr/sayfa/yeni-ise-baslayanlar-icin-sigortaciliga-giris

Editör: Veli Karadeniz