Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’nı sağlık turizmi müşterilerinin kullanımına sundu. Lansmanını geçtiğimiz Mayıs ayında, ana sponsoru da olduğu Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı’nda gerçekleştirdiği ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’ ürünü için Demir Sağlık şimdi de dev bir işbirliğine imza attı.

Liv Hospital ile güçlerini birleştiren Demir Sağlık, bu yeni iş birliği kapsamında kurumun yurt dışından gelen misafirlerini ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’ ile teminat altına alacak. Poliçe kapsamında Liv Hospital’e sağlık turizmi amaçlı gelen hastaların geçireceği operasyon sonrası oluşabilecek tıbbi literatürde tanımlı komplikasyonların tedavisi için gerekli masraflar karşılanacak.

Ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar güvence altında

HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, Demir Sağlık, ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’ kapsamında Liv Hospital’ın Türkiye’ye gelen yabancı hastalarına ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyon güvencesi verdiğine dikkat çekti.  İstiroti “Yurtdışından ülkemize ameliyat için gelen hastalara özellikle diş, göz, saç ekimi, cerrahi (Ortopedi, jinekoloji, genel cerrahi, estetik cerrahi, KBB, Çocuk Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi),  kalp ve damar cerrahisi olmak üzere 5 farklı plan dahilinde hizmet verecek bu poliçe sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Aslında hastalarımıza verdiğimiz hizmete olan tam güvenimizin de bir göstergesidir” dedi.

Poliçe kapsamında yatarak tedavinin yanı sıra uçak bileti ve konaklama masrafları teminatı da sunuluyor. Kullanıcılarına 6 aylık süre boyunca kapsamlı bir güvence sağlayan poliçe, sahip olduğu fiyat avantajı ile de satın alma kolaylığına sahip. Ayrıca bu poliçe ile sigortalılar kendi ülkesinde müdahale teminatı, refakatçi teminatından faydalanma fırsatı elde ederken, Demir Sağlık seyahat sağlık sigortası ile de güvence altına alınacak.

Türkiye’deki ilk ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’

Gerçekleştirdikleri iş birliği ile ilgili konuşan Demir Sağlık ve Hayat Sigorta CEO’su Viktor Hodara, ‘Sektörde sağlık sigortalarında önemli bir yere sahip güçlü bir oyuncuyuz. Bu güçle ve Türkiye’nin  çok önemli bir sağlık turizmi ülkesi haline geldiği gerçeğinden yola çıkarak, ‘Sağlık Turizmi Güvence Sigortası’nı kullanıma sunduk ve böylece Türkiye’de bir ilke daha imza atmış olduk. Bu poliçe, ülkemize sağlık turizmi amaçlı gelen hastaların geçireceği operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonlara karşı güvence sunmasının yanı sıra; sigortalılarımıza kendi ülkesinde müdahale teminatı, refakatçi teminatı ve seyahat sigortası imkânı da sağlıyor. Hem acentelerimiz hem de https://healthtourism.demirsaglik.com.tr/ online satış sayfamız üzerinden dünyanın her yerindeki müşterilerimiz bu ürüne kolayca ulaşarak hemen satın alıp kullanmaya başlayabiliyor. Bizim için çok önemli olan bu ürünün uzun yıllardır birlikte çalıştığımız kurumlardan biri olan sağlık dünyasının değerli markası Liv Hospital tarafından da tercih edilmiş olmasını ve bu iş birliği ile tüm Liv Hospital sağlık turizmi hastalarına sunulacak olmasını son derece önemsiyoruz” dedi. 

Editör: Veli Karadeniz