Tıpta dijitalleşmeyi sigorta sektörüne taşıyan AXA Sigorta ve Koç Healthcare, bu iş birliğiyle sigortalılar için hastaneye gitmeden, diledikleri zaman ve diledikleri yerden muayene olabilecekleri uzaktan muayene dönemini başlatıyor.

Yenilikçi yaklaşımı, ürün ve hizmet inovasyonlarıyla 130 yılı aşkın süredir Türkiye’de sigorta sektörüne öncülük eden AXA Sigorta, Türkiye sağlık sektöründe inovatif çözümler sunan Koç Healthcare ile sağlık branşında bir ilki gerçekleştirerek “AXA Dijital Sağlık Sigortası”nı hayata geçirdi. 13 Eylül’de Arter’de AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu’nun katılımıyla tanıtılan “AXA Dijital Sağlık Sigortası”, poliçeye dahil edilen dijital bir muayene cihazı yardımıyla sigortalılara diledikleri yerde, diledikleri zamanda hastaneye gitmeden tedavi olma olanağı sunuyor. 

Gri Sigorta gelişmesi ve Eroğlu’nun anlamlı mesajı Gri Sigorta gelişmesi ve Eroğlu’nun anlamlı mesajı

“AXA Dijital Sağlık Sigortası” ile sağlık alanında yeni bir döneme imza atan AXA Sigorta, sigortalı müşterilerine, yatarak tedavilerde AXA Sigorta’nın anlaşmalı olduğu özel sağlık sigortası kapsamındaki tüm sağlık kurumlarında yerinde hizmet verirken, ayakta tedavilerde ise poliçenin yanında sunulan dijital muayene cihazıyla Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi doktorlarıyla online görüşerek muayene olabilme fırsatı sunuyor. 

Yatarak tedavi, dijital ayakta tedavi, dijital muayene sonrası ilaç giderleri ve laboratuvar hizmetleri, isteğe bağlı dijital Check-Up ve ferdi kaza teminatlarını kapsayan “AXA Dijital Sağlık Sigortası”, AXA Sigorta'nın Türkiye'de bir ilk olarak müşterilerinin hizmetine sunduğu yepyeni bir özel sağlık sigortası ürünü olma ayrıcalığını taşıyor.

“Poliçeye Dahil Edilen ‘TytoCare’ Dijital Muayene Cihazı ile Hastaneye Gitmeden Kapsamlı Dijital Doktor Muayenesi ve Tedavi Olanağı”

AXA Sigorta, “AXA Dijital Sağlık Sigortası” sahiplerine hediye olarak verdiği “TytoCare” Dijital Muayene Cihazı’yla diledikleri zaman, diledikleri yerden muayene gerçekleştirme olanağı sunuyor. “AXA Dijital Sağlık Sigortası” ile sigortalılar kalp, akciğer, kulak, burun ve boğaz rahatsızlıkları ile cilt sorunları için Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi bünyesinde yer alan doktorlardan uluslararası standartlarda muayene hizmeti alabiliyorlar. Doktorlar, “TytoCare” Dijital Muayene Cihazı’yla kulak, burun ve boğaz bölgesini uzaktan muayene edip, ateş, nabız ve kalp atışı ölçümleri yapabiliyor. Poliçe kapsamında standart 7/24 limitsiz aile hekimi muayenesi ile 24 adet pediatri ve dahiliye branşı uzman doktor muayeneleri bu cihaz aracılığı ile online gerçekleştirilebiliyor. Bunların yanı sıra sigortalılara, poliçeye isteğe bağlı olarak dahil edilebilen ek teminatlarla cildiye, nöroloji, göz ve kardiyoloji de dahil olmak üzere, birçok branşta reçete yazımını da kapsayan tanı ve tedavi imkânı sunulabiliyor. Hizmet kapsamında doktorlar, teşhis süreci sonunda hastaya online reçete yazabiliyor, ayrıca hastanın sağlık verileri Sağlık Bakanlığı e-Nabız sistemine de entegre edilebiliyor. Bu yönüyle “AXA Dijital Sağlık Sigortası”nın sunduğu dijital teşhis ve tedavi çözümü, özellikle pandemi döneminde yaygınlaşan telefonla ya da online sağlık danışmanlığı alma hizmetlerinden ayrılıyor. 

AXA Sigorta’nın Koç Healthcare iş birliğiyle Türkiye’deki müşterilerine sunduğu “TytoCare” Dijital Muayene Cihazı, iki şirket arasındaki münhasırlık anlaşması gereği, ülkemizde 4 yıl boyunca yalnızca AXA Sigortalılarına sunulan bir ayrıcalık olacak. 

“AXA Dijital Sağlık Sigortası çocuklu aileler, sıklıkla yurt dışına seyahat edenler ve yurt dışında 1 yıldan az süreli iş veya eğitim amaçlı bulunan Türk vatandaşları, gençler, yaşlılar ve fiziksel hareketliliği kısıtlı bireyler için kurtarıcı bir çözüm”

AXA Dijital Sağlık Sigortası”nın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, ürünün yalnızca bireyler değil, aileler için de çözüm sunduğuna ve özellikle belli demografik gruplar için kurtarıcı olacağına dikkat çekti. Ölken, konuşmasında şunları söyledi: “Uzun yıllar önce başlattığımız dijitalleşme yolculuğumuz bizleri sektörde ayrıştıran önemli çalışmalarla meyvelerini vermeye devam ediyor. AXA Sigorta olarak, ülkemiz sağlık ekosisteminin önemli oyuncusu Koç Healthcare iş birliğiyle, Türk sigorta sektörüne öncülük edecek, sağlık alanında değer yaratacak yenilikçi bir sağlık çözümü olan “AXA Dijital Sağlık Sigortası”nı hayata geçirmenin heyecanı içindeyiz.

‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacımız doğrultusunda, yalnızca hasar durumunda zarar tazmini yapan bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçerek, ülkemiz için katma değer yaratan çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de ilk ve tek olan ‘AXA Dijital Sağlık Sigortası’ ile sigortalılarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırıyoruz. Ürünümüzle sunduğumuz dijital muayene olanağının çocuklu aileler, dijitale yatkın olan gençler ve çalışanlar, şehir merkezinden uzakta yaşayanlar, yaşlılar ve fiziksel hareketliliği kısıtlı bireyler, yurtdışında 1 yıldan az süreli iş veya eğitim amaçlı bulunan Türkler ve sık seyahat edenler için alternatif bir çözüm olmasını umuyoruz.

Ayrıca, ‘TytoCare’ Dijital Muayene Cihazı’yla yalnızca poliçe sahiplerine değil, poliçe sahiplerinin sigortalı olmayan yakınlarından 4 kişiye de 7/24 aile hekimliğinden dijital muayene olma hakkını ücretsiz ve limitsiz olarak sunuyoruz. Üstelik sigorta kapsamına alınamayan aile büyükleri de yaş sınırı olmaksızın bu hizmetten yararlanabiliyorlar. AXA Dijital Sağlık Sigortası ile yüksek kaliteli, her yerden erişilebilir ve sürdürülebilir yeni nesil sağlık çözümünü sigortalılarla buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz”. 

Türkiye’de dijital sağlık alanında büyük fark yaratacağımıza inanıyorum

AXA Sigorta iş birliğiyle Türkiye’de dijital sağlık alanında yeni bir dönemi başlattıklarını açıklayan Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu“Koç Healthcare olarak sağlık hizmetlerimizi eksiksiz olarak sunarken, yenilikçi ve vizyoner yaklaşımımızla en güncel teknolojileri bir araya getiriyoruz. Tıpta dijitalleşmenin, proaktif yaklaşımla daha büyük sağlık sorunlarını engelleyerek ayakta hasta hizmetlerinde hastanelerin yoğunluğuna çözüm olacağı gibi, aynı zamanda sağlığa erişimi de kolaylaştıracağını düşünüyoruz. 2021 yılından beri ‘Siz neredeyseniz, biz oradayız’ misyonuyla hizmet vermeye devam ettiğimiz ‘Koç Sağlık Yanımda’ markasıyla Türkiye’de sağlık alanında önemli bir ayrıcalık sunuyoruz. Yer ve zamandan bağımsız olarak, doktora gitmeden doktorla görüşülebilen ve 24 saat muayene olanağı tanıyan bir tele-tıp sistemi olan ‘Tytocare’ adlı cihazımız, evde muayene hizmeti sağlıyor. Türkiye’de bir ilk olan ‘Tytocare’, hastanın hem online olarak doktora bağlanmasına hem de eş zamanlı olarak muayene olmasına olanak tanıyor. ‘Tytocare’, hasta ve hasta yakınlarının evden çıkmasına gerek kalmadan, kulak, akciğer, kalp hastalıkları, boğaz, cilt hastalıkları, ateşli hastalıklar, abdomen ve vücudun diğer bölgelerindeki hastalıkların muayenesini ve doktor görüşmelerini gerçekleştirebiliyor. Doktorla görüntülü görüşme sonrasında hastanede, bekleme odasında zaman geçirmeden ya da uzun randevu süreçlerine girmeden doktor tanısı alınarak, tedavi süreci başlatılabiliyor. Hastalarımız yurtdışında olsalar dahi uzaktan muayene olabiliyor veya hastalık durumlarına göre tedavilerini sürdürebiliyor. Koç Healthcare olarak, dijital sağlık alanındaki tüm bu yetkinliğimizi AXA Sigorta’nın gücüyle birleştirerek, gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde Türkiye’de dijital sağlık alanında büyük fark yaratacağımıza ve Türkiye sağlık sektörüne son derece önemli katkılar sunacağımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Editör: Yaren Akkuş