SİGORTAMNEWS / Bülten

AXA Grup, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde 2010 yılından beri düzenli olarak sürdürülebilirliğe adanmış “AXA İyilik Haftası”nı düzenliyor. Hafta boyunca zamanlarını ve becerilerini iyilik için hareket etmeye adayan çalışanlar, Şirket’in “İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak” marka amacı çerçevesinde farklı projelerle katkı sağlıyor. Bu yıl kadın odağıyla düzenlenen AXA İyilik Haftası, haziran ayında 51 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşti. Türkiye’de ise 522 AXA Sigorta çalışanının gönüllü katılım gösterdiği hafta boyunca, toplamda 1000 saat kurumsal sorumluluğa ayrıldı.

AXA İyilik Haftası’nda deprem bölgesi unutulmadı

Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketinin ardından her fırsatta bölgeye maddi ve manevi destek sağlayan AXA Sigorta, İyilik Haftası’nda da çalışmalarını sürdürdü. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) gönüllülerinin Hatay’daki Kadın Gelişim Merkezi Projesi’ne kaynak sağlamak için sahneye çıktığı tiyatro oyununun desteklenmesinin yanı sıra AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin ortak çalışmaları ile 252 kadın hijyen kiti hazırlandı ve Hatay’da depremden etkilenen kadınlara gönderildi. Ek olarak gönüllü AXA çalışanlarının hazırladığı kurabiyeler Şirket’in genel müdürlük binasında çalışanlara satışa sunuldu ve elde edilen gelir depremden etkilenen vatandaşlara iletilmek üzere toplandı.

Spordan eğitime birçok dalda kadına destek

AXA Sigorta’nın değer ortağı olduğu Tuzla Sahil Spor Kadın Futbol Takımı ile AXA kadın çalışanları arasında dostluk maçı düzenlenen hafta kapsamında; AXA çalışanları keçe sabun atölyesi ve pilates atölyesi gibi farklı yetenek ve yetkinlikleriyle de iyilik hareketine katkı sundu. AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde kurulan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) standından yapılan satışlarla üreten kadınlar desteklendi. MEF Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen KULE Projesi dahilinde, yine AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin fiziki katılımları ile Van’da kurulacak olan bir anaokulu için mobilya üretildi. Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile iş birliği çerçevesinde AXA Sigorta’nın 8 bölge müdürlüğünde ilk yardım seminerleri düzenlendi.

SAİK’ten acentelere 7 maddelik HACKER uyarısı SAİK’ten acentelere 7 maddelik HACKER uyarısı

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, İyilik Haftası’nda yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi: “AXA İyilik Haftası, AXA olarak benimsediğimiz değerleri yansıtan ve ‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacımıza da katkı sunan etkinlikler yaptığımız, gönüllülüğü ve sosyal sorumluluk bilincini kutladığımız önemli bir hafta. İklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe, spordan gençlerin desteklenmesine birçok alanda katkı yaptığımız etkinliklerimizi bu yıl ‘kadın’ odağıyla düzenledik. Kadının güçlenmesi amacıyla aktif olarak çalışan bir kurumuz. Kadınların ekonomik hayata katılımını destekleyen adımlar atıyor ve ev içi şiddete karşı inisiyatifler alıyoruz.”