2022 Aralık ayında Business Life dergisinin ‘Sektöründeki Gündemi En Hızlı Takip Eden ve İletişimine Uyarlayan Yenilikçi ve Atik Marka’lar araştırmasında yer alan Doğa Sigorta, 2023 Ocak Kurumsal İtibar özel araştırması kapsamında ‘Lider ve CEO İletişimini En İyi Yapan 20 Şirket’, ‘Basın Dostu ve İletişimde Şeffaf 20 Şirket’ ve ‘Kurumsal İtibarını Koruyan 20 Şirket’ içinde duyuruldu. Doğa Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler’in de “En Yetkin 50 Kurumsal İletişim Lideri Listesi”nde bu yıl da yerini aldığı geleneksel araştırma; itibar yönetimi, medya, iletişim, marka, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanlarındaki yetkinlikler göz önünde bulundurularak belirlendi.

Ülkemizin alanında uzman ekonomi gazetecileri ve temsilcilerinin yanı sıra danışma ve yayın kurulunun katkıları ile her yıl yayınlanan listeler bu yıl; Salim Kadıbeşegil, Vahap Munyar, Hakan Güldağ, Dr. Fatoş Karahasan, Jale Özgentürk Altunay, Güven Borça, Deniz Sipahi, Zeliha Saraç ve Doğa Özkan’ın aralarında bulunduğu jüri komitesi görüş ve değerlendirmeleri ile hazırlandı.

‘KURUMSAL İTİBARINI KORUYAN VE İLETİŞİMİ GÜÇLÜ 20 ŞİRKET ARASINDAYIZ’

İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Listede 5 yıldır yerini koruyan Doğa Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler, “Doğa Sigorta olarak aktif ve yenilikçi iletişim çalışmalarımızın marka değerimize olan katkılarını görmekten mutluluk duyuyoruz. İletişim süreçlerimize ve projelerimize her zaman destek veren, başta Yönetim Kurulu Başkanımız Nihat Kırmızı ve Genel Müdürümüz Coşkun Gölpınar olmak üzere tüm Doğa Sigorta yöneticilerimize teşekkür eder, 2023 yılında da heyecan verici ve değer yaratan projelerimiz ile çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi belirtmek isterim. Değerli jüri komitesine, kurumumuzun iletişim faaliyetlerini ve beni bu yıl da listeye layık gördükleri için teşekkür ederim. Biz iletişimcileri her zaman destekleyen, yaratıcı dosya konuları ve etkili projeleri ile bizlere de ilham veren Business Life dergisi ekibine yürekten sevgilerimi iletiyorum” dedi.

‘SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ YÜKSEK BİR ŞİRKETİZ’

Etkili ve doğru iletişim dilinin marka ve itibar yönetiminde yarattığı değerin altını çizen Güler, “Gündeme hızla uyum sağlayabilen, dinamik ve aktif bir marka olarak 2023 yılında da hem müşterilerimiz hem de acentelerimizle olan güçlü iletişimimiz ile marka algımızı daha da kuvvetlendireceğiz. Dijital dünyaya yaptığımız yatırım ve yenilikler ile 2023 yılında online pazarlama iletişimimizi ayrıca arttırmayı hedefliyoruz. Sektördeki ve ülkedeki gündemi en hızlı takip eden ve iletişimine uyarlayan dinamik ve yenilikçi markalardan olmaya devam ederken, grup iştiraklerimiz ile ortak projelere de ağırlık vereceğiz” açıklamalarında bulundu.

Güler, “Grup bünyemizde bulunan İstanbul Topkapı Üniversitesi ile akademik kadromuzun da desteği ile, Doğa Sigorta sponsorluğunda birçok proje geliştiriyoruz. Basın ile çok kıymetli iletişimimizin son mahsulü de grup üniversitemiz İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde, sponsorluğumuz ile hayata geçen Medya Uygulama Merkezimiz. Ekonomi Gazetecileri ve Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği ile geçen yıl pilot çalışması gerçekleşen projemiz aracılığıyla, değerli basın mensupları ve iş insanları öğrencilerimiz ile workshop ve atölyelerde bir araya gelmekte. Bu yıl, bu çatı altında atölye çalışmalarının yanı sıra zirve ve seminerler de düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Veli Karadeniz