BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. (BNP Paribas Cardif), müşterilerine değer katan çalışmalarını sürdürüyor. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) müşterilerine özel olarak 3 Nisan’da başlattığı “Emekliliğine 1 Katkı da Bizden” kampanyasına devam etme kararı alan BNP Paribas Cardif, kampanya kapsamında tek seferde yatırılan 40 bin TL ve üzeri ek katkı payı ödemesine, maksimum 1.200 TL’ye kadar ek fayda hediye ediyor.

AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri

Bu ek fayda, devlet katkısı ile birlikte, BNP Paribas Cardif’in BES müşterileri için oldukça avantajlı bir hale geliyor. 2023 yılı için devlet katkısının üst limiti ise 120 bin 96 TL olarak belirlenmiş. Bu üst limitin yüzde 30’u hesaplanarak elde edilen devlet katkısı ise 36 bin 28 TL ediyor. BNP Paribas Cardif’in BES müşterileri tek seferde 40 bin TL ve üzeri yapacakları ek katkı payı ödemesi ile hem BNP Paribas Cardif tarafından sağlanan ek fayda tutarından yararlanıyor hem de devlet katkısından daha yüksek miktarda kazanç elde ediyorlar.

BNP Paribas Cardif bireysel emeklilik müşterileri; "Emekliliğine 1 Katkı da Bizden!" sloganıyla 3 Nisan’da başlatılan kampanyadan 31 Temmuz tarihine kadar yararlanabilecekler. Kampanyaya katılacak müşteriler BNP Paribas Cardif BES hesaplarına; internet şubesinden, Cepte Cardif uygulamasından, özel müşteri temsilcileri, özel müşteri hattı ya da acenteler aracılığıyla, havale veya kredi kartı ile ek katkı payı ödemesi gerçekleştirebilecekler.

KATILIM SAYISI HIZLA YÜKSELİYOR

Sosyal Güvenlik Sistemi'nin tamamlayıcısı özelliğinde olan BES, sahip olduğu teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti, şeffaflık ve devlet güvencesi gibi önemli avantajlarla diğer birikim araçlarından ayrılıyor. Özellikle de devlet katkılarının desteğiyle cazibesini giderek arttıran Gönüllü BES'e olan katılım sayısı hızla yükseliyor. 2021 yılında Bireysel Emeklilik Kanunu'nda yapılan 18 yaş altı genç ve çocukların kapsama alınması, Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım (BEFAS) platformunun uygulamaya açılması, devlet katkısı teşvikinin yüzde 25’ten yüzde 30’a yükseltilmesi ve fon değişiklik hakkının artırılması gibi bir dizi önemli düzenleme, sektörün büyümesine katkı sağladı. Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre Nisan 2023 itibariyle 428 milyar TL fon büyüklüğüne ve 8 milyonun üzerinde katılımcıya sahip Bireysel Emeklilik Sektöründeki fon büyüklüğünün, yıl sonu itibariyle 500 milyar TL’ye, katılımcı sayısının da 9 milyona ulaşacağı öngörülüyor.

TEB PORTFÖY YÖNETİMİ

BES sektörünün lider kuruluşlarından olan BNP Paribas Cardif, sektördeki büyümeye paralel olarak hem katılımcı sayısında hem de fon büyüklüğünde önemli oranda büyüme kaydediyor. Avantajlı BES kampanyalarıyla da sektörde fark yaratan BNP Paribas Cardif, BES fon yönetimini Portföy Yönetimi sektörünün tecrübeli ve yenilikçi şirketi olan TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla müşterilerine sunuyor. Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini merkeze alan bir yaklaşımla faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, katılımcılarına sunduğu fonların yönetimini yakından takip ederek, kullanıcıların fon getirisi ile ilgili düzenli bilgilendirilmesini sağlıyor.

Editör: Hasan Burak Karadeniz