BNP Paribas Cardif Türkiye, attığı her adımda “pozitif etki”ye odaklanıyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kıyı ve deniz temizliğinin önemine dikkat çeken BNP Paribas Cardif Türkiye, yaşanabilir bir dünya hedefiyle farkındalık yaratan etkinliklerini de sürdürüyor.

KISIRKAYA PLAJINDA TEMİZLİK

BNP Paribas Cardif Türkiye, geçtiğimiz günlerde mavi denizler ve temiz kıyılar için kolları sıvadı. Kıyılarımızı ve denizlerimizi olumsuz etkileyen çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçen BNP Paribas Cardif gönülleri, DenizTemiz Derneği/TURMEPA (Turkish Marine Environment Protection Association) iş birliği ile kıyı temizliği etkinliği gerçekleştirdi. 20 kişilik Cardif gönüllüsü, karasal atık kaynaklı deniz kirliliğine karşı 10 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Kısırkaya Plajı’nda bir araya geldi. Cardif gönüllüleri Kısırkaya Plajı’nda yaklaşık 3 saat süren kıyı temizliği etkinliği kapsamında toplamda 86kilogram kâğıt, plastik, metal, cam ve geri dönüştürülemeyen atığı toplayarak denizden uzaklaştırmayı başardı. Toplanan tüm atıklar ayrıştırılarak tekrar ekonomiye kazandırılmak üzere belediyeye teslim edildi.

Yargıtay esasa ilişkin emsal kararını DASK lehine verdi Yargıtay esasa ilişkin emsal kararını DASK lehine verdi

1 MİLYON SAAT GÖNÜLLÜK PROGRAMI

Etkinlik kapsamında, DenizTemiz Derneği/TURMEPA tarafından interaktif bir eğitim de organize edildi. BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük Programı çerçevesinde iş saatlerinde gönüllük hareketine katkı sağlayan Cardif Gönüllüleri, bir yandan kıyılarımızın temizliğine katkıda bulunurken diğer yandan da denizler ve deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkileri hakkında önemli bilgiler aldı.

ÇEVRE, DAYANIŞMA VE KÜLTÜR

Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sivil ve çevresel bileşenleri önemseyen BNP Paribas Cardif Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk politikasında ağırlıklı olarak “Çevre”, “Dayanışma” ve “Kültür”e odaklanıyor... Gelecekte yaşanabilir bir dünya hedefiyle pozitif etki yaratmak üzere kıyı temizleme etkinliğinde bir araya gelen BNP Paribas Cardif gönüllüleri, önümüzdeki dönemde de farklı etkinliklerle, çevre, sürdürülebilirlik ve atık yönetimi ile ilgili farkındalık yaratan çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.

Editör: Hasan Burak Karadeniz