Seksenli ve doksanlı yıllarda Türkiye’de kasko sigortası bilinci oldukça düşük seviyelerde ilerlerken, 2000’li yıllarla birlikte tüketicilerin kaskoya olan bakış açısı hızlı biçimde değişti. Bu değişimle birlikte poliçelerdeki klozlara eklenen ve araç sahipleri için birçok ücretsiz avantaj sunan mini onarım hizmetleri, kasko yaptırmada önemli etken oluyordu.

Camlarda oluşan çatlaklar, tamponlardaki çizikler, döşemelerde ortaya çıkan yanık ve delikler; sigorta şirketinin anlaşmalı servislerinde kasko hasarsızlık indirimi bozulmadan onarılıyordu. Ancak son yıllarda otomobillerdeki değer artışı, tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerini de dönüştürdü.

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME…

Ülkemizde 14 yıldır aktif olarak faaliyet gösteren ve hali hazırda birçok sigorta şirketiyle anlaşması bulunan RS Otomotiv Grubu, araç sahiplerinden aldığı geri bildirimler doğrultusunda yeni nesil mini onarımı hayata geçirdi. Sigorta şirketleri nezdinde farkındalık yaratmayı hedefleyen şirket, yine anlaşmalar kapsamında RS Boyasız Onarım ile sunduğu boyasız göçük düzeltme, iç mekânda tuş takımı restorasyonu, derin çizik onarımı hizmetlerini de mini onarım kapsamına alıyor.

EY ve Lumnion sektörde stratejik iş birliğine gidiyor EY ve Lumnion sektörde stratejik iş birliğine gidiyor

Belirli limitler çerçevesinde kaportada oluşacak kaporta-boya onarımları da RS Servis çatısı altında mini onarım kapsamında anlaşmalı sigorta şirketleriyle birlikte tüketicilere sunuluyor.

Editör: Yaren Akkuş