Sigorta eksperi adaylarının dört gözle beklediği açıklama sonunda geldi.

SEDDK’nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruda sigorta eksperliği kursu ne zaman başlayacak sorusuna da açıklık getirildi.

O duyuru şöyle…

T.C. SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU SİGORTA EKSPERLİĞİ KURSUNA İLİŞKİN DUYURU

22.06.2008 tarih ve 26914 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliğinin 6.maddesi çerçevesinde, Türkiye çapında belirlenen sigorta eksperi ihtiyacının karşılanması amacıyla, 2023 yılı içerisinde sigorta eksperliği kursu açılacaktır.

Bu çerçevede yeni eksper adayları için Ön Alım başvuruları (toplam 300 kontenjan) 1- 20 Mart 2023 tarihleri arasında Sigortacılık Eğitim Merkezine (www.segem.org.tr) yapılacaktır.

İl grupları, branşlar, kontenjanlar ve Ön Alım başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (www.seddk.gov.tr), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (www.tobb.org.tr) Türkiye Sigorta Birliği (www.tsb.org.tr) ve Sigortacılık Eğitim Merkezi (www.segem.org.tr) internet sayfalarında yer alacak “2023 Yılı Sigorta Eksperliği Kursu Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” adlı dokümandan edinilebilir.

Kamuoyuna duyurulur.

TAMAMEN ÜCRETSİZ Sigorta Teknik Personel Eğitimi TAMAMEN ÜCRETSİZ Sigorta Teknik Personel Eğitimi

Eksperlik Kursu Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.

Editör: Veli Karadeniz