Kurum kültürü ve çalışan ilişkilerinde “bir ve birlik olma” ilkesiyle hareket eden ve gücünü adından alan Türkiye Sigorta, kurum kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda sürdürdüğü çalışmaları “Harika Bir İş Yeri” sertifikası ile tescilledi.

Great Place to Work Enstitüsü’nün yürüttüğü program kapsamında gerçekleştirilen anket araştırmalarında; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu gibi 5 boyut değerlendirildi. Çalışanlarının değerlendirmesi sonucunda 2022 yılında Türkiye Sigorta, "Great Place To Work" sertifikasını almaya hak kazandı.

HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi HDI Sigorta ile PSA Finans kasko güvencesi için güçlerini birleştirdi

İz bırakan bir çalışan deneyimi

“Harika Bir İş Yeri” sertifikasını almaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli konuyla ilgili şunları söyledi: "Türkiye Sigorta için her bir çalışma arkadaşımızın mutluluğu, huzuru, güven duygusu, her zaman ilk önceliğimiz oldu. İz bırakan bir çalışan deneyimi için eğitim ve gelişimde neleri farklı yapabiliriz konusuna büyük önem veriyoruz. Stratejik hedeflerimiz arasında büyüme, çalışan gelişimi, çalışan memnuniyeti, verimlilik ve kalite yer alıyor. Bu doğrultuda Türkiye Sigorta Akademi, Hiring Challenge ve Limitsiz Satış Yetiştirme Programı gibi birçok programı hayata geçirdik" dedi.

Benli, "Türkiye Sigorta’nın aldığı 'Harika Bir İş Yeri' sertifikası, çalışan memnuniyeti ve ortak bir kurum kültürü oluşturmak için el birliğiyle ilmek ilmek yürüttüğümüz çalışmaların, hepimiz tarafından ne kadar benimsendiğinin ve sahiplenildiğinin bir göstergesi ve nişanesi oldu. Bu güzel iklimi koruyabilmek ve daha da geliştirmek adına bize her zaman en doğru rotayı gösteren çalışma arkadaşlarımızı dinlemeye ve hep birlikte daha iyiyi hedeflemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Veli Karadeniz