Finansal sürdürülebilirlik ve üretimin destekçisi olan Türkiye Sigorta, yeni teminat ve limitlerle genişlettiği “İş Yeri Ekstra Sigortası” ile işletme sahiplerine, iş yerlerinde oluşabilecek beklenmeyen risklere karşı güvence sunmaya devam ediyor.

Acentelere yetkiye düşmeden ve revizyon talep etmeden poliçelerini düzenleme imkânı sağlayan İş Yeri Ekstra Sigortası ürününde; izolasyon hasarları için 2 bin 500 TL olan teminat limiti olay başı 50 bin TL’ye, yıllık da azami 100 bin TL’ye yükseltilirken, sprinkler sızıntısı teminatı 50 bin TL ile kapsama dahil edildi. Ayrıca ürün kapsamında teminat sağlanan 70’e yakın faaliyet kolunda riziko teftiş şartı aranmıyor.

Geniş teminat yapısı ve yüksek limitler ile uygun prim avantajları sunan Türkiye Sigorta’nın İş Yeri Ekstra Sigortası’nda yapılan yeniliklerle; makine kırılması ve elektronik cihaz teminatlarında sigorta bedeli 20 milyon TL olurken, hareketli makineler ve taşınabilir elektronik cihazlar için sigorta bedeli 5 milyon TL’ye çıkarıldı. Ayrıca; kazaen kırılma, raf devrilmesi, alçıpan tavan çökmesi, yakıt sızması, arızi inşaat işleri ve makine kırılmasına bağlı ürün bozulması risklerinin her biri ise 250 bin TL’ye kadar güvence altına alınabiliyor.

Komşuluk/kiracılık mali mesuliyet teminat limiti 12,5 milyon TL olarak güncellenen üründe; işveren sorumluluk teminatı da limiti kişi başı 2 milyon TL, olay başı ve poliçe süresince 10 milyon TL, 3. şahıs sorumluluk teminat limiti ise 5 milyon TL olarak belirlendi. 

Büyük çapta hasar meydana geldi Büyük çapta hasar meydana geldi

Bunlara ek olarak; kasa teminatı limiti 2 milyon TL, taşınan para ve emniyeti suistimal teminatlarının limitleri olay başı 1 milyon TL ve poliçe süresince 3 milyon TL olurken, ferdi kaza teminat limiti kişi başı 1 milyon TL ve olay başı ile poliçe süresince 5 milyon TL olarak güncellendi. Ayrıca; iş durması ve elektrik hasarları teminatlarının limitleri 1,5 milyon TL, taşınmaza bağlı hukuksal koruma teminatı ise 50 bin TL oldu.

İş Yeri Ekstra Sigortası, poliçede sağladığı teminatlara ek olarak; tesisat, elektrik ve anahtar (çilingir) işleri hizmetleri, iş yerinde mahsur kalan kişinin kurtarılması, iş yerine ambulans gönderilmesi, tıbbi danışma hizmeti ve güvenlik hizmeti gibi “İş Yeri Yardım Hizmetleri” ile sigortalılarına gündelik sorunları için destek sunuyor.

Türkiye Sigorta’nın yenilenen ürünü ile ilgili bilgi almak için anlaşmalı banka şubeleri ve acentelerle iletişime geçilebilir.

Editör: Yaren Akkuş