SİGORTAMNEWS / BÜLTEN

RS Otomotiv Grubu’ndan ‘Ahilik Hareketi’ne destek RS Otomotiv Grubu’ndan ‘Ahilik Hareketi’ne destek

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) sigorta sektörünün ülkemizdeki tarihi gelişimini kayıt altına almak adına önemli bir projeye imza attı. TSB sponsorluğunda ülkemizin önde gelen Gazeteci ve Belgesel Yapımcılarından Cüneyt Özdemir ve ekibi tarafından hazırlanan Cumhuriyet'in 100. Yılında Türkiye'de Sigortanın 100 Yılı Belgeseli TSB'nin ve Cüneyt Özdemir'in Youtube kanallarından yayınlandı.

Yeni yüzyıla büyük hedeflerle adım atan sigorta sektörünün Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırlanan ve 1900'lü yıllardan bugüne geldiği durumun anlatıldığı belgeselde, sektöre hizmet etmiş duayen olarak görülen isimlerle yapılan söyleşiler ve sigortacılığa yönelik belgeler ekrana yansıtılıyor.

İzleyicileri tarihi bir yolculuğa çıkaran belgeselde; ‘Sigortacılık kavramı ne zamandan beri hayatımızda, sigortanın önemi, sigortacılığın geçmişten bu yana gelişimi nasıl şekillendi, dünyadaki sigortacılık ve Türkiye'deki sigortacılık arasındaki farklar neler?’ gibi sorulara ülkemizin sigorta tarihinde önemli işlere imza atan isimler cevap veriyor.

Türkiye sigortacılık tarihinde bugüne kadar yapılmış en kapsamlı projenin hayata geçmesinin gururunu yaşadıklarını belirten Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Özgür Obalı, "Güvenli bir gelecek için olmazsa olmaz durumundaki sigortacılığın ülkemizdeki tarihi gelişimi ve önemini tanıklarının söylemleri ve belgelerle anlatarak tarihe önemli kayıt bırakma fikrini hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel yapılan bu güzel belgeselde ülkemizin önde gelen Gazeteci ve Belgesel Yapımcılarından Cüneyt Özdemir'in imzasını taşıması ayrıca bizleri mutlu etti. Ülkemizde sigortacılığın son 100 yılını ele alan bu değerli belgeselin sektör çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve sektörümüzde kariyer yapmak isteyen herkese önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Belgeseli izlemek için:   

TSB'nin Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=PKzdJtoOoV4

Cüneyt Özdemir'in Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=xc90WYd7928

Editör: Hasan Burak Karadeniz