Kadın Sigortacılar Derneği’nin (KASİDER) organize ederek BİMTES sponsorluğunda düzenlenen ‘Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim Serisi’nin ilki tamamlandı.

‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’ hız kesmeden sürüyor ‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’ hız kesmeden sürüyor

KASİDER’den eğitimin detaylarıyla ilgili yapılan açıklamada “Bu eğitim serisinde bugüne kadar benzeri çok yapılmamış bir şekilde, yangın sigortalarına ait tüm konular 360 derece ele alınmaya çalışıldı. Türk Ticaret Kanunu ve Genel Şartlar  ilgili bölümleri, yangın restorasyonlarında dikkat edilmesi gerekecek tüm hususlar,  Türkiye’de bir ilk ve tek  olan ve yangın hasarlarında hasar mahalline götürülerek önemli  bir fark yaratan ve büyük katma değer sağlayan gezici TIR laboratuvarının Hendek’te ziyaret edilmesi ve burada canlı örnekler ile saha eğitimi alınması, bugüne kadar yapılan büyük restorasyon hasarlarının incelenmesi ve Allianz Teknik içerisinde yer alan  deprem ve yangın  simülasyon merkezinin kıymetli hocalar eşliğinde anlatımı ve saha uzmanlarından sahada dikkat edilmesi gereken hususlar gibi bir çok konu, alanında bilirkişi seviyesinde olan eğitmenler tarafından eğitimcilere aktarıldı. Eğitimin son günü gerçekten yıldızlar geçidi tabir edilecek bir şekilde organize edilmiş olan bir eğitimle taçlandırıldı” denildi.

KASİDER Başkanı Sema Tüfekçiler, “Eğitime katılan tüm eğitmenlerimize bizlere aktardıkları tecrübe ve deneyimleri için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sektörde eğitime verdiğimiz önem kıymetli sponsorlarımız ile hayata geçiriliyor. Bu eğitimde bize maddi ve manevi tüm desteklerini sunan BİMTES ve Sayın Cemil Islıkçı’ya özel teşekkürlerimizi derneğim adına sunmak isterim” diye konuştu.

Eğitimin sponsoru olan BİMTES CEO’su Cemil Islıkçı ise şunları söyledi: “Bu şekilde büyük ve kıymetli bir eğitimin sponsorluğu için bana ulaşan KASİDER Yönetimini öncelikle çok tebrik etmek isterim. Gerçekten çok dolu ve değerli bir eğitim serisi oldu. Eğitimde bizlerle birlikte olan tüm Eğitmenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğitim için sigorta sektörüne her zaman desteğimiz daim olacaktır.”

Eğitmenler şu isimler tarafından verildi: Av. Ahmet Karayazgan, Av. Nuray Dinçment, Berkay Aldırmaz, Binnur Ala Birsen, Birol Bingöl, Cemil Islıkçı, Doç. Dr. Özgür Akpınar, Dr. Ceyhun Eren, Fatoş Atay, Hakan İleri, Halil Şahin, İlter Mutlu Türk, İsmail Özdemir, Kutluhan Cazgır, Murat Gezgin, Naşit Yamanyar, Necmettin Gündoğdu, Özlem Karacaoğlu, Sadık Tartıcı, Sedat Özatalay, Selcen Seçginli, Sema Tüfekçiler, Sevda Poyraz, Sinem Gürün.

Başkan Sema Tüfekçiler ayrıca "Eğitimin son günü eğitim mekanı ve öğlen yemeği için bize destek olan ve bizlerin her daim yanında olan ve KASIDER'in kıymetli bir partneri olan Maher Holding Sigorta Grubuna, Sevgili Levent Uluçeçen'e, Sevgili Ahmet Yaşar'a, Sevgili Eyüp Özsoy'a, Sevgili Murat Şişli'ye ve organizasyonun eksiksiz yapılması için emek veren Sevgili Aylin Birlik, Sevgili Sevim Dilli'ye ve BİMTES tarafında Sevgili Leyla Kukku'ya çok teşekkürlerimizi sunmak isteriz” şeklinde konuştu.

Kasider3

Editör: Veli Karadeniz