Batuhan KILIÇ / SİGORTAMEDYA

Oksijen Plus, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile birlikte hazırlanan ve iş yeri çalışanları için bir grup sağlık sigortası kapsamında hibrit bir üründür. İlk defa Türkiye'de sunulan bu poliçe, birden fazla sağlık bazlı teminat içermektedir. TOBB’a üye KOBİ'lerin çalışanları, tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları alabilecek ve aynı zamanda 35 adet kritik hastalığı kapsayan kanserden kalp krizine ve böbrek yetmezliğine kadar birçok kritik hastalığı içeren belli limitlerde sigorta poliçesi satın alabilecekler

Oksijen Plus'un avantajları arasında çalışanların kritik hastalıklar teminatıyla korunması yer alıyor. Sigorta poliçesi, bu hastalıkların tespiti durumunda tazminatın otomatik olarak ödenmesini sağlamaktadır. Eğer tedavi masrafları otomatik ödenen limitin üzerine çıkarsa, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi masrafları da limitsiz olarak karşılanacaktır.

Ürün ayrıca Ferdi Sağlık Sigortası da içermekte olup, kazalara bağlı tazminat veya sakatlık tazminatı alma imkânı sunmaktadır. Ayrıca, 30 günlükken 21 yaşına kadar olan çocukların bebek kanseri veya kazalara bağlı olarak fonksiyon kaybını teminat altına alan hibrit bir ürün olarak da öne çıkmaktadır.

RS Otomotiv Grubu’ndan ‘Ahilik Hareketi’ne destek RS Otomotiv Grubu’ndan ‘Ahilik Hareketi’ne destek

Oksijen Plus'un piyasaya sürülmesinde TOBB SAİK’in önemli katkıları bulunmaktadır. Ürün, sadece Levha kaydı olan acenteler tarafından satılabilmektedir ve Türkiye'deki 17 bin acente bu ürünü müşterilerine sunabilecektir.

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, bir TV’de ürünün fiyatları hakkında da bilgi vererek, çalışanlar için uygun seçenekler sunulduğunu belirtti. Oksijen Plus, 369 TL'den başlayan fiyatlarla müşterilere sunulmaktadır. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortalarına göre oldukça avantajlı olan ürün, KOBİ'lerdeki orta ve dar gelirli çalışanların koruma sağlamalarını kolaylaştırmaktadır.

Ahmet Yaşar son olarak, Türkiye'deki düşük sigortalılık oranına dikkat çekerek, özellikle depremler gibi beklenmedik olaylarda yaşanan ekonomik kayıplara karşı sigortalılığın önemine vurgu yaptı. Yaşar, Türk sigorta sektörünün, deprem gibi büyük felaketlerde daha fazla kaybı karşılayacak kapasiteye sahip olduğunu ve sigortalılık oranlarının arttırılmasıyla ülke ekonomisine katkı sağlanacağını belirtti.

Editör: Yaren Akkuş