Her Koşulda Erişilebilir Yatırım ve Güvence İmkânı Her Koşulda Erişilebilir Yatırım ve Güvence İmkânı

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası kuruluşu AgeSA, üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin oylarıyla belirlenen “Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi” listesinde bu yıl 40 sıra birden yükselerek 58’inci sırada yerini aldı. Sigorta sektörü özelinde ise birinci sıraya yerleşerek liderliğini korudu.

“Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi” araştırmasında üst üste iki yıldır yer alan AgeSA, işveren algısı alanında Türkiye’de bir ilk olan ve 90 binden fazla katılımcının oylarıyla belirlenen listede bu yıl 40 sıra birden yükseldi ve sigorta sektöründe lider oldu. Bu yıl gerçekleştirilen araştırmaya 62 bin 541 üniversite öğrencisi ve 28 bin 623 genç profesyonel katıldı. Türkiye’nin en gözde 100 şirketini belirleyen araştırma, şirketlerin öğrenciler ve genç profesyoneller arasında işveren olarak algısını ölçümlemek adına ayrı bir önem taşıyor.

ODAK NOKTAMIZ

Farklı sektörlerden Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alarak, sigorta sektörü özelinde ise birinci sıraya yerleşerek liderliklerini sürdürmenin gurunu yaşadıklarını belirten AgeSA & Aksigorta İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “Hem mevcut hem de potansiyel çalışma arkadaşlarımız için hayatı kolaylaştıran yöntemlerle tasarlanmış keyifli bir çalışma ortamı sunuyoruz. Kültürümüzü hissettirmek, varlık nedenimizi yaşatan değerlerimizi benimsetmek, her bir çalışma arkadaşımızı yakından tanımak, çalışan deneyimi yaklaşımımızda odak noktamız” dedi.

MEMNUNİYET ORANI YÜZDE 90

“Her yıl tekrarlanan bağlılık anketi 2022 yılı sonuçlarına göre çalışan bağlılığında yüzde 82 oranına ulaştık” diyen Yüzgül, “Çalışanlarımızın genel memnuniyet oranını ise yüzde 90. Memnuniyet ve bağlılıkta yüksek orana sahip olmanın yanında üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin oylarıyla Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi listesinde sektör lideri olarak yer almamız bize doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha gösterdi. Çalışanlarımızı güçlü birer marka elçisi olarak konumlandırmak, yeni yeteneklere ulaşma yolunda en büyük yardımcımız. Bu nedenle güçlü bir işveren markası, anlamlı bir amaç ve kusursuz bir liderlik deneyimi sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.