Sürekli değişen ve gelişen spor dünyası içerisinde yeniliklerin, yeni yaklaşımların ve spor dünyasının değişen yüzünün paylaşıldığı platform olan Brand&Sport Summit’te; AXA Sigorta ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu’nun değer ortaklığı yapması da yeni yaklaşımlardan biri olarak değerlendirildi. AXA Sigorta’nın sürdürülebilirlik bakış açısını dile getirerek iş birliğine özel açıklamalarda bulunan AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, şirketlerinin ‘Sürdürülebilir Gelişim ve Büyüme’ yolculuğunda beslendikleri kaynaklardan birinin de spor olduğunu belirterek takım olmanın önemini vurguladı.

Türk toplumunda faaliyet gösteren tüm ticari işletmelere de toplumda spora ilgi duyan tüm bireylere de spor ve markaların nasıl iç içe olabileceğini anlatmaya gayret ettiklerini vurgulayan Ölken, sözlerine şöyle devam etti: “Biz Hüseyin Hoca ile iş birliğimize ‘değer ortaklığı’ diyoruz. Bu yolda yaptığımız sohbetlerde bir kez daha gördük ki birlikteliğimizin kesiştiği çok nokta var. Bizler kurumsal işletmeler olarak nasıl çalışanlarımızı, hizmetlerimizi, ürünlerimizi geliştiriyorsak ilham aldığımız diğer kaynaklardan biri de spor insanları. Onların takım olma konusunda bizlerden çok daha farklı deneyimleri var. İlham aldığımız ve bu seneki sloganımız olarak belirlediğimiz ‘Sihir Yok Takım Var” cümlesi yol arkadaşı olmadan uzun ve zorlu yolların aşılmasının ne kadar güç olduğunu, bizimle aynı değerlere sahip en iyi yol arkadaşımızın ise takım arkadaşlarımız olduğunu en iyi şekilde özetliyor diyebiliriz. Takım içerisinde yer alan çeşitlilik, farklı düşünme biçimleri ve farklı yetenekler işlerin ilerlemesine, gelişim göstermesine katkı sağlar. Bu yolda hocamızdan çok şey öğrendik, öğrenmeye de devam edeceğiz.”

TARSİM heyetinden Edirne’ye ziyaret TARSİM heyetinden Edirne’ye ziyaret

Dünyaca ünlü Ted Lasso dizisinden alıntılar yapan Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ise ilham verici liderliğin önemine dikkat çekti. ''Yeteneği keşfetmek kadar onu büyütmek de önemli'' diyen Eroğlu, ''Özveri her şeyin başı, hatta yeteneğin de önünde. Özverili ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım, eninde sonunda kazanır. Başarıya ancak çok calışarak ulaşılır. Herkesi ortak bir hedefe yöneltebilmek için de ilham verici liderlik gerekir, sihir değil. Hayatı sihirle değiştiremeyiz'' dedi. Eroğlu, bireysel performansların takım hedefleri ile birleşmesi gerektiğini de belirterek ''Teknik direktörlük kariyerimde sisteme öncelik vererek herkesi sistemin bir parçası yapmayı hedefledim. Üç şampiyonluk, Premier League ve Bundesliga' ya transfer olan gençler, Türk futboluna kazandırılan onlarca yıldız futbolcu, gelişimi esas alan sistemin bir sonucudur''diye konuştu.

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Senad Ok’un moderatör olarak yer aldığı, AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı Brand & Sport Summit 2023 ‘Sihir Yok Takım Var” başlıklı oturumu izlemek için linke tıklayabilirsiniz.
 

https://www.youtube.com/watch?v=Y8hqkHL5m2c

Editör: Yaren Akkuş