Allianz herkesi BES’li olmaya çağırıyor Allianz herkesi BES’li olmaya çağırıyor

SİGORTAMNEWS / Bülten

NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, EYT kapsamında emekli olup çalışmaya devam edenler için birikim yapmanın önemini vurgulayarak onları bireysel emeklilik sisteminin ayrıcalıklı dünyasına davet ediyor. Çalışan EYT’liler, NN Hayat ve Emeklilik ile birikimlerini BES’te hayal ettikleri emekliliğe dönüştürüyor.

EYT’liler, emeklilik hayallerini gerçekleştirmek ve mevcut hayat standardını korumak için SGK maaşının yanı sıra ek kazanç ihtiyacı duyabiliyor. Bu noktada BES, emeklilik döneminde mutlaka planlamalara dahil edilmesi gereken bir araç olarak öne çıkıyor.

NN Hayat ve Emeklilik, EYT kapsamında emekli olup çalışmaya devam edenler için BES planı ile birikimlerini daha iyi değerlendirme imkânı sunuyor. Özellikle BES kapsamında yatırılan katkı payı üzerine eklenen yüzde 30 devlet katkısı da birikimlerin daha da artmasını sağlıyor. Yatırılan katkı payları sayesinde BES, EYT’li olup aktif çalışmaya devam edilen emeklilik döneminde de önemli bir tasarruf ve yatırım aracı olarak görülüyor.

App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen 'NN Senin Mobilin' uygulaması ile BES işlemleri daha hızlı ve kolay gerçekleştirilebiliyor. NN Senin Mobilin uygulaması katkı payı artırma, fon dağılımı ve katkı payı değişikliği gibi işlemlerde kullanım kolaylığı sunuyor.

NN Hayat ve Emeklilik Acenteleri ve ING Bank Şubelerin’den Bireysel Emeklilik Sistemi’ne başvuru yapılabiliyor, mevcutta BES sözleşmesine sahip olanlar ise katkı payı artışı, fon dağılımı değişikliği gibi BES ile ilgili işlemleri NN Senin Mobilin uygulaması ve internet şubeden gerçekleştirebiliyor. 

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında:

NN Hayat ve Emeklilik, 11 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya'da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bir parçasıdır. Grup, dünya çapında yaklaşık 16.000 çalışanı ile 20 milyon müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan NationaleNederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri, 1 Mart 2014 itibariyle NN Group NV çatısı altında toplanmıştır. NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir. NN Group, 2 Temmuz 2014 tarihinde NN borsa kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmış ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 14 Nisan 2016 tarihinde ING, NN Group’taki kalan hisselerini satmaya karar vermiştir. 27 Aralık 2016 tarihi itibarıyla NN Group’un Hollanda'da ve Delta LIoyd Yönetim Kurulu’nun Belçika’daki faaliyetlerini birleştirmesi konusundaki teklifte anlaşılmıştır ve 12 Nisan 2017 tarihinde Delta Lloyd'u devralma işlemi tamamlanmıştır. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır. NN Hayat ve Emeklilik (nnhayatemeklilik.com.tr)

Editör: Yaren Akkuş