İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

Dijital sigortacılık platformu Sigortam.net, ‘Müşterinin Şampiyonu’ olma vizyonuyla sunduğu ürünlerine bir yenisini daha ekliyor; Elektrikli Araç Kaskosu.

Hem sürüş konforu hem yakıt maliyeti avantajı hem de çevreci teknolojisi ile öne çıkan elektrikli araçlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Motorlu Kara Taşıtları istatistiklerine göre bu yıl Ağustos ayında ülkedeki elektrikli otomobil satışının bir önceki yılın aynı ayına göre 14 kattan fazla artış gösterdiği dikkat çekiyor. Trafiğe kaydı yapılan otomobillerin yüzde 9.7'sini hibrit, yüzde 9.6'sını ise elektrikli araçlar oluşturuyor.

Elektrikli araçlara artan ilgi doğrultusunda Elektrikli Araç Kaskosunu da müşterileri ile buluşturmaya başlayan Sigortam.net, aynı zamanda müşterileri için çok özel bir kampanyayı da hayata geçiriyor. Yeşil dönüşümün olmazsa olmazı niteliğindeki bu yeni nesil ulaşım çözümü için tam anlamıyla bir güvence sunan Elektrikli Araç Kaskosunu Sigortam.net’ten yaptırmayı tercih edenler, yüzde 10 indirim kampanyasından yararlanabiliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ KASKOSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Elektrikli Araç Kaskosu, klasik kaskoda olduğu gibi hem sürücüyü hem de aracını olası bir kaza riskine karşı güvence altına alıyor. Ancak elektrikli araç tercih edenlerin Elektrikli Araç Kaskosu yaptırırken bazı noktalara da dikkat etmesi gerekiyor.  Çünkü sigorta şirketlerinin elektrikli araçların karşılaşabileceği riskler konusundaki değerlendirme kriterleri değişebiliyor.

·         Elektrikli araçlar için yapılacak kaskonun elektrikli otomobillerde kullanılan teknolojiyi, özel parçaların maliyetini, yetkili serviste tamir için bulunması gereken eğitimli personeli ve batarya teknolojisi de göz önünde bulunduran teminatlar sunması önem taşıyor.

·         Elektrikli Araç Kaskosu ürününde yer alan güç kablosu ve batarya/pil gibi önemli parçalara dair teminatlara, özel olarak dikkat edilmesi gerekiyor.

·         Elektrikli araçlarda meydana gelebilecek küçük arızaların onarım maliyeti içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla oldukça yüksek olabildiğinin, özellikle batarya ve pilde yaşanan sorunların ciddi masraflara yol açabildiğinin bilincinde olmak gerekiyor.

·         Otomobil üreticisi firma eğer elektrikli otomobilinin bataryasını kiralama yöntemiyle değiştiriyorsa sigorta şirketinin bu durumu teminat dışı bırakma riskine karşı poliçe yaptırırken bu konuda bilinçli olmak gerekiyor.

Sigortam.net, tüm ürünlerde olduğu gibi Elektrikli Araç Kaskosu için de sadece anlaşmalı olduğu tüm sigorta şirketlerinin ürünlerini sıralamakla kalmıyor, aynı zamanda ‘uygun fiyat’, ‘geniş kapsam’ ve ‘fiyat-performans açısından öne çıkan’ olmak üzere sunduğu üçlü kart yapısıyla da şeffaf bir skorlama yapıyor. Böylece poliçelerin en önemli teminatlarına da dikkat çekerek müşterilerinin kolaylıkla ihtiyacı olan ürünü satın almasını sağlıyor.

Elektrikli ve hibrit araç sahipleri, Sigortam.net üzerinden Elektrikli Araç Kasko poliçesi hakkında daha fazla bilgi alabilir ve poliçelerini %10 indirim kampanyasından faydalanarak satın alabilirler.

Editör: Veli Karadeniz