SİGORTAMNEWS / Bülten

Doğa Sigorta’nın 2020 yılı itibarı ile destek ve yatırımları ile yüksek öğretim camiasında fark yaratan İstanbul Topkapı Üniversitesi bu yılki Mezuniyet Törenini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve ikinci Başkan Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sarıkaya, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Demircan’ın, Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı’nın davetlisi olarak katıldığı törene öğrenciler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

“Her Alanda iyi Bir İnsan Olarak Temsil Edeceğinizden Kuşku Duymuyorum”

İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin yaptığı açılış konuşmasında,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında her bir mezunumuzun önemli bir rol alacağından eminim, öncelikle iyi bir insan olarak bizi temsil edeceğinizden şüphem yok” cümlesi ile öğrencilerine duydukları güveni dile getirdi.

Prof. Dr. Emre Alkin’in davetiyle kürsüye gelen Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek yaptığı konuşmayla önemli paylaşımlarda bulundu. Özbek, “Ülkemizin geleceği olan pırıl pırıl gençlerimizle bir arada olmak beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sizlerin bu ülkeyi daha ileriye götürecek enerjiye ve bilgiye sahip olduğunuza inanıyorum. Nereden başlarsanız başlayın, ne kadar zorlanırsanız zorlanın sevdiğiniz işi yapın” dedi.

“Cumhuriyetimiz Çalışan İnsanların Hayallerinin Gerçek Olmasını Sağlıyor”

Kendi yaşamından örnekler de paylaşan Özbek, “Liseyi yatılı olarak Galatasaray Lisesinde okudum. Galatasaray’da aldığım eğitim beni Cumhuriyetin vazgeçilmez bir neferi yaparken, çok iyi bir insan olarak yetişmeme katkı sağladı. Galatasaray Lisesinde akşam yatakhanede paylaştığımız en önemli husus, Galatasaray’ın başarıları ve yöneticilere imrenerek onlar gibi olma arzumuzdu. Galatasaray’ın başkanlığını Selahattin Beyazıt yapıyordu, onunla gurur duyuyorduk. Bir gün onun gibi olma arzumuz, hayallerimiz gerçek oldu. Bu sene yüzüncü kuruluş yılını idrak ettiğimiz Cumhuriyetimiz herkesin önünü açar ve çalışan insanların hayallerinin gerçek olmasına imkan tanır” değerlendirmesinde bulundu, mezunları ve ailelerini tebrik etti.

‘’Bahçeşehir’de Yeni Bir Teknopark Kuruluyor’’

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in ardından kürsüye çıkan İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kurduğu yönetim ve kadro ile Galatasaray’ı şampiyonluğa ulaştıran Sayın Dursun Özbek’e ve yöneticilerimize bugün burada bizlerle olduğu için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

İstanbul Topkapı Üniversitesi olarak yükseköğretim alanında yapılan yeni yatırımların müjdesini veren Kırmızı, “Bahçeşehir’deki yeni yerleşkemizde tüm disiplinlere yeni bir bilimsel alan oluşturacak Teknopark faaliyetlerine en kısa sürede başlayacaktır. Tıpkı diğer yerleşkelerimizde olduğu gibi burada da ülkemize ve milletimize katkı sağlayacak gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

AcnTURK Holding’den yeni bir hamle AcnTURK Holding’den yeni bir hamle

Sektör odaklı eğitim-öğretim sisteminin önemine de vurgu yapan Nihat Kırmızı, “Bizler iş arayan mezunlar değil, sektörler, şirketler tarafından aranan, talep edilen nitelikli profesyoneller yetiştirmekteyiz. Amacımız hem gençlerin donanımlı birer mezun olmalarını sağlamak hem de iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacını yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere Avrupa Birliği Bölgesinde Öğrenim Fırsatı

Türkiye’de yalnızca İstanbul Topkapı Üniversitesi ile iş birliğine giden Letonya’nın en köklü devlet üniversitesi olan Riga Teknik Üniversitesi hakkında da bilgiler paylaşan Nihat Kırmızı, “Riga Teknik Üniversitesi özellikle Plato Meslek Yüksekokulu mezunlarımıza uluslararası eğitim ve iş olanakları sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Kendileri ile yaptığımız anlaşma neticesinde Plato Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerimiz, lisans sürecini Letonya’da tamamlayabilecektir. Mezunlarımız ayrıca Avrupa Birliği bölgesinde çalışma, oturma ve seyahat vizesinin yanı sıra kayıt avantajları, ulaşım, konaklama, yabancı dil ve hazırlık eğitimlerinde sağlanacak kolaylıklardan da öncelikli olarak faydalanabilecek.

İş birliği kapsamında dönemsel olarak gerçekleştirilecek eğitim programları ise tüm öğrencilerimizin faydalanmasına açık bir şekilde devam edecektir” dedi.

Üniversitenin akademik kadrosuna ve mezunların ailelerine de teşekkürlerini sunan Kırmızı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözünü hatırlatarak “Sizlere olan bu güveni hiçbir zaman boşa çıkarmayacağınızdan, ülkemizin kalkınmasını sağlayacak birbirinden değerli icraatları ortaya koyacağınızdan şüphem yoktur. Elbette hayatınızın her döneminde olduğu gibi iş yaşamınızda da bazı zorluklarla karşılaşacaksınız. Ama unutmayın ki; muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur!” diye konuştu.

Editör: Yaren Akkuş