Depremin ilk dakikasından itibaren sahada olan sigorta sektörü de yardımlarını aynî ve nakdî olarak sürdürüyor. Afetzedelere yardım için düzenlenen “Türkiye Tek Yürek” ortak yayınına bağlanan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, toplam yardımlarını 30 milyon liraya çıkardıklarını açıkladı.

Ahmet Yaşar, “Tüm milletimizin başı sağ olsun. Bu zor günleri hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Yaralarımızı birlikte saracağız. Biz sigortacıyız, kara gün dostuyuz. Bizim işimiz bu. Bu kötü günlerde sigorta sektörü tüm şirketleriyle depremzedelerin yanında oluyor. Biz de ilk günden itibaren sahadayız. AFAD başta olmak üzere, deprem bölgesindeki insanlarımız için, acentelerimiz için çaba sarf ediyoruz. Bu akşam yardımlarımızı 30 milyon liraya tamamlamak istiyoruz. Mahir Holding Sigorta Grubu şirketleri Quick Sigorta adına AFAD'a 2 milyon lira, Corpus Sigorta adına da Kızılay'a 1 milyon lira daha bağış yapmak istiyoruz. Yardımlarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

“Türkiye Tek Yürek” ortak yayınında, sevilen dizi ve program yüzleri, AFAD ve Kızılay’a bağışlanmak üzere yardım topladı. İş insanından kumbarasındaki parasını bağışlayan çocuklara kadar milyonlarca kişinin katıldığı kampanyada, 115 milyar 146 milyon 528 bin lira bağış toplandı.

Editör: Veli Karadeniz